Několik vzrostlých stromů spadlo na zděný plot lánského zámku. Dva silné stromy se zřítily na silniční komunikaci rovněž nedaleko zámku a uvěznily projíždějící vozidlo. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo.

„Hasiči stromy rozřezali a místo předali technickým službám. Další spadlý strom zaměstnal lánskou hasičskou jednotku u rybníka nedaleko tamní zbrojnice. Vzrostlý strom zde spadl na dětské hřiště a poškodil dřevěný plot,“ řekl k události člen SDH Lány Lukáš Vejvar.

Hasiči průzkumem zjistili, že v době pádu stromu si hřišti naštěstí nehrály žádné děti. Další popadané stromy byly nalezeny a následně odstraněny pomocí motorových pil u drůbežárny.

Jednotka musela též uvolnit některé kanalizační otvory a následně je propláchnout, aby voda odtékala. „Na místě zasahovalo 10 členů hasičského sboru z Lán, hasičská cisterna a jeden dopravní automobil. Vzhledem k tomu, že máme jen dvě motorové pily, museli hasiči použít soukromé. Několikanásobný zásah trval přes dvě hodiny,“ dodal Vejvar. Ke konci zásahu byl proveden konečný průzkum po obci, aby se hasiči přesvědčili, zda je vše v pořádku.