Jak potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová, příčinou požáru bylo úmyslné zapálení se strany 40letého muže. „Byla u něj provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem přes 1,5 promile. Kladenští kriminalisté případ prověřují jako trestný čin obecného ohrožení, kde je v případě prokázání viny trestní sazba odnětí svobody od tří do osmi let,“ dodala policejní mluvčí.

Když se k šlehajícím plamenům přiřítily hasičské majáky, bylo krátce po půlnoci ze soboty 7. prosince na druhou adventní neděli. „Přijeli jsme k rozvinutému požáru rodinného domu,“ potvrdil mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

Na místo se sjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Kladno a Stochov a dobrovolných z Raškova a Žiliny. Hasiči nasadili šest vodních proudů, částí z nich chránili ještě sousední objekt, aby se na něj oheň nerozšířil. Průběžně dočerpávali vodu z místního rybníku.

Zásah probíhal v dýchací technice, pod kontrolu se hasičům podařilo požár dostat asi ve čtvrt na dvě. Poté začali rozebírat střechu, vyhledávat skrytá ohniska a dohašovat. Hotovo měli až kolem čtvrt na pět ráno. Na místě zůstali ještě dobrovolní hasiči z Žiliny, aby požářiště hlídali.

| Video: Youtube

Ráno se tam profesionální hasiči znovu vrátili, aby dům zkontrolovali a prověřili termokamerou. „Nalezli ještě jedno skryté ohnisko požáru, které dohasili,“ uvedl Jaroslav Gabriel.

"Záchranáři ošetřili jednu osobu, která se nadýchala zplodin hoření. Tu poté předali do péče kolegům kladenské nemocnice," potvrdila mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Předběžně vyčíslená škoda na domě činí půl druhého milionu korun, uchráněné hodnoty cca tři miliony. Co bylo příčinou rozsáhlého požáru, zatím vyšetřovatel hasičů spolu s policií zjišťují.