„V průběhu jízdy k zásahu přijalo operační středisko další telefonní hovory, podle kterých požár nabíral na intenzitě. Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že nejde o požár rodinného domu, ale hoří bývalé hospodářské stavení, které bylo součástí někdejšího panského dvora, a požár už zasáhl střechu a dále se rozšiřuje,“ informoval mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda, podle kterého si velitel zásahu vyžádal vyslání dalších jednotek a současně nechal vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu.

Do Hřebče tak vyjeli také hasiči ze Slaného a dobrovolníci z Braškova, Hostouně, Pcher, Stehelčevesi i Středokluk. Na zálohu centrální stanice Kladno byla vyslána jednotka dobrovolných hasičů ze Žiliny.

„Hasičům se podařilo pomocí dopravních a útočných proudů požár lokalizovat a zabránit rozšíření na přilehlé budovy. Krátce po půl šesté oznámil velitel zásahu lokalizaci požáru,“ uvedl Petr Svoboda. 
 
Podle slov mluvčího byl požár po další hodině zlikvidován a na místě zůstali na dohlídku místní dobrovolní hasiči. Vzhledem k tomu, že šlo o opuštěnou chátrající budovu, tak požárem žádná škoda nevnikla. Co bylo příčinou vzniku požáru, je předmětem dalšího vyšetřování.