Zasaženo ohněm bylo asi dvanáct balíků a požát se vlivem větru stále šířil. U těchto důvodů byly na místo povolány ještě posilové dobrovolné jednotky z Hřebče a Kněževesi. "V rámci mezikrajské pomoci dorazila také profesionální jednotka podniku Letiště Václava Havla Praha," uvedl mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.

| Video: Youtube

Na lokalizaci požáru, která byla vyhlášena krátce po půl čtvrté odpolední, bylo nasazeno několik vodních proudů. Místní zemědělec pomáhal s odvážením nezasažených balíků. "Po dohodě se zástupcem sousedního velkoskladu bylo v jejich areálu zřízeno čerpací stanoviště vody, která byla cisternami kyvadlově dopravována na požářiště," sdělil Bakalář. 

Majitel pozemku traktorem rozvážel a rozhraboval zasažené balíky, aby jejich hašení bylo snadnější. Krátce před půl sedmou večer byla vyhlášena likvidace požáru a všechny jednotky se postupně vracely na své základny.

"Na místě zůstala jednotka Hostouň, která zajistila do osmé večerní dohlídku.  Pak ještě celé požářiště zkontrolovala. Vše bylo v pořádku a místo mohlo být předáno majiteli, kterému bylo nařízeno udělat několik kontrol až do ranních hodin," uzvařel Tomáš Bakalář s tím, že se celá událost obešla bez zranění.