V pondělí krátce po půl osmé hodině večer byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár hydraulického oleje v areálu kladenských hutí Poldi.

Krajské operační a informační středisko vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno se třemi cisternami, automobilovým žebříkem a vyšetřovatelem. Dále k požáru vyjely také dvě jednotky dobrovolných hasičů z Pcher a Hřebče. Dobrovolníci zasahovali s dvěma cisternami.
Hasiči v dýchací technice zjistili, že se jedná o požár hydraulického oleje a technologického zařízení pod elektrickou obloukovou pecí.

Zásahová jednotka vyčkala na odborné odpojení elektrického proudu a poté zahájila hasební zásah pomocí dvou útočných proudů s těžkou pěnou.
Po lokalizaci požáru byla ochlazena olejová nádrž a následně byl objekt odvětrán za pomocí přetlakové ventilace. Požár byl zcela zlikvidován ve třičtvrtě na devět.

Místo požáru následně prozkoumal vyšetřovatel hasičů. Příčina vzniku požáru je v šetření. Jako nejpravděpodobnější důvod se však jeví odlétnutí žhavé okuje do prostoru pod hydraulickou pístnici, kde byla nahromaděna mastnota, prach a hydraulický olej. Škoda vzniklá požárem činí sto tisíc korun. Hasiči uchránili hodnoty zhruba za jeden milion korun.