Podle informací Deníku na místě došlo k explozi propanbutanové lahve. Ta byla součástí přímotopu, jímž si zaměstnanci přitápěli. 

K požáru vyjížděli dvě jednotky hasičů, zdravotníci a kriminalisté krátce po jedenácté hodině, přibližně po čtvrt hodině jej měli pod kontrolou a kolem 11:30 už byl zcela zlikvidovaný. "Na místě jsme ošetřili pět osob. Žena s inhalačním traumatem a zajištěnými dýchacími cestami byla letecky transportována do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Muž, taktéž s inhalačním traumatem, byl na umělé plicní ventilaci transportován pozemní cestou do Fakultní nemocnice Motol. Další muž s popáleninami byl při vědomí transportován do nemocnice Kladno," uvedli záchranáři na Twitteru.

Dva lidé zůstali po ošetření na místě. Mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková ČTK řekla, že muž je nyní stabilizovaný, ale ve vážném stavu.

V době exploze plynové láhve a následného požáru se nacházelo v provozně prádelny a čistírny peří několik lidí. „Přímo v místnosti, kde začalo hořet, byla moje máma, můj syn a moje snacha. Přiběhla jsem až poté, co to bouchlo. Máma křičela, že hoří, syn popadl hasicí přístroj a začal likvidovat oheň. Protože je moje dvacetiletá snacha těhotná a nadýchala se zplodin, vzali ji do vrtulníku. Záchranka uvedla, že byla popálená, ale já jsem u ní žádná viditelná zranění neviděla, alespoň ne v obličeji. Doufám, že ona i miminko budou v pořádku,“ uvedla Kateřina Čápová, dcera majitelky kročehlavské prádelny.

„Mně oheň sežehl čelo a vlasy, záchranka mi hlavu ošetřila a další tři lidé, kromě snachy, se nadýchali kouře. I ty ošetřili zdravotníci a některé odvezla sanitka,“ dodala. „V kamnech na propanbutanovou bombu topíme pořád a nikdy se nic nestalo. Zničehonic to bouchlo. Proč, to netušíme,“ doplnila Kateřina Čápová.

Událostí se proto zabývají jak hasiči, tak kriminalisté. „Po příjezdu na místo jsme zjistili, že jedna osoba dle svědků manipulovala s topidlem na propanbutan. Buď se jednalo o závadu na topidle, nebo nesprávnou manipulaci s ním. To je pro nás v tuto chvíli jako nepravděpodobnější prověřovaná verze,“ potvrdil k události v pondělí odpoledne vyšetřovatel Středočeských hasičů Libor Pospíšil. Mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová dále doplnila, že předběžně odhadnutá škoda v provozovně je zatím okolo 100 tisíc korun, přičemž uchráněn byl majetek zhruba ve stejné výši.