Slánští hasiči společně s dobrovolníky ze Zlonic a drážními hasiči likvidovali nejméně deset minut plameny, které založili s největší pravděpodobností bezdomovci obývající budovu.

Díky tomu, že požár včas ohlásila na služebnu Městské policie žena, která zahlédla podezřelý dým, podařilo se zabránit větším škodám.

Dostali jsme telefonicky informaci, že v drážním domku nedaleko Sokola hoří. Okamžitě jsme proto vyjeli na místo a regulovali dopravu, abychom zamezili případné nehodě nebo konfliktu," uvedl na místě události vedoucí slánských strážníků Pavel Štěpánek.

Přestože plameny sežehly téměř celý interiér neužívaného drážního sdomku, osoby, které zřejmě mají požár na svědomí, zřejmě stačily včas utéci.

"Podle prvotních průzkumů je zřejmé, že objekt obývali nejspíše bezdomovci, kteří zde asi založili i požár.

Jeho ohnisko je patrné v jedné z místností v oblasti postele, kde plameny sežehly i strop nad ní. Díky tomu, že budova není užívána, škody jsou zanedbatelné. Elektrika a plyn jsou dávno odpojeny," uvedl kladenský vyšetřovatel příčin požárů Jiří Pospíšil.

Z výpovědí lidí ze sousedství navíc vyplynulo, že ještě téhož dne odpoledne byli v okolí budovy viděni, nejen slánský narkoman a čichač René Maťátko, ale také čerstvý bezdomovec Vladimír Tvaroh.

"Ti dva se dali asi dohromady. Starší jezdí s kárkou. Když něco prodají, tak si za utržené peníze něco koupí. Mohli se tu i vyspat, teď si zapálili i tu postel, co tu mohli m ít.

Jsou to chudáci, ale jestli už zapálí dům a nevědí o tom, tak začínají být hodně nebezpeční," uvedla žena ze sousedství.

Podobně reagoval i mladý muž, kterého štiplavý zápach zvednul od televize.

"Akorát končila Kriminálka Anděl. Cítil jsem zápach ze spáleniště. Moje partnerka mě ujišťovala, že se mýlím. Nedalo mi to a šel se podívat ven, co se děje a tohle je výsledek," uvedl muž ze sídliště V Ráji.