Lidem z okolních domů bylo doporučeno, aby pokud možno vůbec neopouštěli své domovy. Obyvatelé z Prahy 4 neměli větrat, jedovatý kouř z hořícího textilu totiž zahalil celé okolí.

Zásah začal pro kladenské i ostatní středočeské hasiče ve čtvrtek krátce po třetí hodině ráno, kdy se na pomoc pražským kolegům vydaly první skupiny. ,,Jednotky byly především uvedeny do pohotovosti v hasičských stanicích v Praze, kde sloužily jako záloha,“ vysvětlila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Ve čvrtekpo desáté hodině u požáru působilo na padesát profesionálních i dobrovolných hasičů z celého kraje. Na místě zasahovali se sedmnácti cisternovými automobilovými stříkačkami, dále mají k dispozici dva automobilové žebříky, tankovací kontejner a další techniku. Počty hasičů i techniky se však ještě mohly změnit.

,,Dále jsme se zaměřovali na kyvadlovou dopravu vody, jelikož zde byly problémy s jejím zásobováním,“ dodala Kostková. Vzápětí také mluvčí pochválila vzájemnou spolupráci středočeských a pražských hasičů. ,,Když se něco stane na okraji Prahy, například u Hostivic nebo u letiště, tak na místě mohou být dříve a tím nám velice pomáhají. Naše spolupráce a vzájemná výpomoc funguje výborně,“ uvedla mluvčí.

AKTUALIZACE
Odpoledne už na likvidaci požáru vietnamské tržnice v Libuši pracovalo 93 hasičů ze středních Čech. ,,Na místo zásahu bylo vysláno také auto s náhradními lahvemi k dýchací technice. Z ruzyňského letiště krátce před 15. hodinou odstartoval vrtulník Letecké služby Policie ČR se záchranáři HZS Středočeského kraje, kteří se za pomoci vodou naplněného závěsného vaku budou pokoušet zkrotit oheň," uvedla mluvčí středočeskýchhasičů Lenka Kostková.

Více se dočtete ZDE.