V noci z pondělí na úterý vypukl požár v obci Pchery, kde plameny zachvátily přístavek ke garáži.

Jako první začal hořet zaparkovaný automobil, od kterého se následně vznítila i samotná garáž. Na místo ihned vyrazili profesionální hasiči z Kladna i místní dobrovolníci.

Po příjezdu k události na ně však čekalo nemilé překvapení, jelikož se v hořícím objektu nacházely také dvě třicetilitrové lahve s acetylenem. ,,Jedna z lahví vybuchla před příjezdem hasičů. Druhou jsme museli ochlazovat tak, aby nedošlo k další explozi,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

To ale nebyla jediná komplikace, kterou museli hasiči podstoupit. Dalším problémem byla zamrzlá voda. Cisterny pro ni musely kyvadlově jezdit do kladenských vodáren. ,,Požár způsobil škody ve výši 300 tisíc korun. Hasiči uchránili hodnoty za 200 tisíc korun,“ informovala Kostková.

Po dohašení jednotlivých ohnisek byla acetylenová souprava vynesena před objekt a několik hodin ochlazována vodním proudem. Zásah komplikoval silný mráz, a tak operační středisko hasičů na místo požáru povolalo správu a údržbu silnic, která místní zledovatělou vozovku posypala solí.

,,Příčinou vzniku požáru je technická závada na elektroinstalaci nebo na automobilu. To je stále předmětem šetření,“ dodala k případu Kostková.

Likvidace samotného požáru trvala téměř hodinu a půl. Celý zásah pro hasiče začal v půl druhé v noci.