Když hasiči ve čtvrtekv půl desáté dopoledne nasedali do zásahových vozidel, tak věděli, že je nečeká další rutinní zásah u požáru vozidla.

Nákladní automobil, který začal hořet přímo na nájezdu na rychlostní silnici R6 nedaleko Malého Přítočna, totiž měl podle prvních zpráv převážet lahve s plynem.

To se naštěstí nepotvrdilo. Náklaďák převážel jen expanzní nádrže na vodu. Ty však začaly vybuchovat kvůli vysoké teplotě způsobené požárem. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Kladna a dobrovolníci z Hřebče.

,,Oheň začal v motorové části automobilu, odkud se následně rozšířil i do nákladní části vozu,“ informovala Lenka Kostková, mluvčí středočeských hasičů. Hasiči plameny, jež vůz zcela zničily, zlikvidovali přibližně za hodinu.

Po dohašení požáru na ně však čekalo nemilé překvapení, jelikož na korbě nákladního automobilu objevili dalších šest sudů s neurčenou látkou. ,,V současné době je kompletně zastavena doprava od Velkého Přítočna a nikdo tam nesmí. Hasiči na místě zjišťují, co vlastně v sudech je,“ vysvětlila Kostková kolem jedné hodiny po poledni.

V půl třetí odpoledne hasiči stále zasahovali na místě nehody. ,,Požár způsobil škody za půl milionu korun. Příčinou vzniku požáru je technická závada,“ informovala mluvčí středočeských hasičů, která také dodala, že hasiči v té době již věděli, o jaký druh látky v sudech se jedná. Konkrétní ale zatím nechtěla být. ,,V tuto chvíli hledáme způsob, jak dostat sudy z automobilu pryč,“ prozradila Kladenskému deníku mluvčí.

Na místo požáru nakonec musela dorazit specializovaná firma, která se zabývá likvidací ekologických havárií. V sudech se totiž nacházela látka na čištění kovů. Nejprve bylo nutné udělat rozbory látky v sudech, a pak bylo teprve na řadě jejich odstranění.

Téměř celý den strávili na křižovatkách nedaleko shořelého vraku nákladního automobilu policisté, kteří zde odkláněli dopravu. Silnice z Malého Přítočna do Unhoště byla po většinu dne úplně zavřena. ,,Uzavřena byla silnice mezi Unhoští a Malým Přítočnem. Policisté odkláněli dopravu také na nájezdech na dálnici,“ vysvětlila mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová s tím, že nejdéle byl uzavřen sjezd na dálnici, kde se vyskytovaly zbytky nákladního automobilu.

Podle posledních informací, které Deníku poskytla Jana Šteinerová jekomunikace plně průjezdnáod 17.30 hodin.