Podle vyšetřovatele příčin požárů Jiřího Pospíšila začalo hořet v obývacím bytě ve 12. patře. Z bytu vyvedli hasiči kouřem silně nadýchanou a popálenou ženu, kterou předali záchranářům.

20.36 hodin

"Nyní evakuujeme celé 13. patro, které je plné nájemníků," potvrdil Kladenskému deníku jiří Pospíšil.

K události dále uvedla mluvčí hasičů Lenka Kostková: "V 19.50 hodin jsme dostali oznámení, že hoří ve dvanáctém patře bytového domu. Na místo vyrazili kladenští profesionálové a tři dobrovolné hasičské jednotky ze Hřebče, Unhoště a ze Pcher.

Žena, u které v bytě hořelo, má popáleniny na obličeji a ve vlasech. Evakuujeme tři patra lidí. Obyvatele bytů jsme odvedlido vestibulu, kde je o ně dále postaráno,“ řekla mluvčí.

21.08 hodin

K události se dostavil také ředitel bytového fondu Vojtěch Munzar. Podle získaných informací měla žena v bytě velké množství odpadků, zkažených potravin a dalšího nepořádku. Možná i to bylo příčinou vzniku ohně.

Více určí až vyšetřovatel.

22.13 hodin

Podle vyšetřovatele příčin požárů Jiřího Pospíšila začalo v bytě nájemnice hořet pravděpodobně od svíčky, jak sama žena uvedla. Kvůli velkému množství nepořádkuv jejímbytě se oheň rychle rozšířil v celém obývacím pokoji.

Soused ženy cítíl kouř. Začal zjišťovat, co se stalo. V tu chvíli už byla nájemnice na chodbě.O ženu se postarali přivolaní hasiči a záchranáři. V bytě ale zahynula její kočka.

"Předběžně vyčíslená škoda v bytě je zhruba půl milionu korun. Další bytové jednotky zničeny nebyly, pouze jeden byt v 11. patře je poškozený vodou z hašení," vyjádřil se krátce po skončení akce Jiří Pospíšil. Ten navíc dodal, že díky tomu, že v celém domě byla nedávno vyměněná původní okna za nová plastová, při požáru vydržela a zamezilo se tak přístupu vzduchu k ohni a mnohem větším škodám.

Podle jeho slov byl byt předán hlídce městské police, která bude místo střežit až do rána. K události se dostavil i primátor Kladna Dan Jiránek. Dům patří městu.