Podle dostupných informací došlo v budově na rohu ulic Edv. Beneše a Husovy, kde se nachází kromě bytů i Česká spořitelna, zatím z neznámých příčin k požáru.

Podle informací od hasičů jedna osoba při požáru na místě zahynula.

Jednalo o ženu (1940), která zde v nejvyšším patře domu uchovávala ve svém bytě neúměrné množství starého papíru,a to se jí zřejmě stalo osudným. Zda se udusila jedovatými zplodinami, je příčinou vyšetřování.

"Zatím jsme na místě. Přes množství sběru, který žena nashromáždila v bytě, se do něj můžeme dostat jen těžko. Staré noviny a ostatní nepořádek, kterého je v bytě doslova ažpod strop, ještě prohořívají. Vše se musí dohasit," uvedl z místa události vyšetřovatel příčin požárů Tomáš Nocar z HZS Kladno.

"Vneděli ve 21.30 hodin byl ohlášen kouř vycházející z bytu ve třetím patře třípatrového domu ve Slaném na náměstí Edvarda Beneše. Uživatelka bytu na bouchání sousedů nereagovala, nevěděli, zda je někdo uvnitř. Na místo vysláni hasiči ze Slaného a dobrovolní hasiči ze Zlonic.

Hasiči se snažili do bytu dostat. Přes navršený odpad to šlo dosti obtížně. Až když pronikli do bytu objevili ženu. Poskytovali ji první pomoc do příjezdu zdravotníků. Lékař ale už jen konstatoval smrt.

Hasiči museli uskladněný odpad vyndavat z bytu oknem i dveřmi. Ve 23.30 hodin byl požár lokalizován," doplnila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Podle očitých svědků, kteří se kolem dvaadvacáté hodiny pohybovali kolem domu, se z budovy valil dým a na místě zasahovalo několik hasičských vozů.

Jak Kladenskému deníku sdělili obyvatelé domu, seniorka prý delší dobu neplatila inkaso, měla proto odpojenu elektřinu a v bytě si údajně svítila svíčkou a přitápěla nasbíraným starým papírem a novinami. Vše skončilo požárem a smrtí.

Na místě zasahovali hasiči, policisté i záchranáři, kteří již ženě nedokázali pomoci.

Jak potvrdila také kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová, ženě už nebylo možné pomoci. "Požár se stal ve třetím patře domu. Po vynesení ženy z bytu byly prováděny záchranné zákroky, ale dotyčnou se k životu již přivést nepodařilo. Celý případ je nyní vyšetřován," vyjádřila se v pondělí ráno mluvčí.