Pokud by Kladno někdy zasáhly nepokoje podobné těm, kdy na podzim roku 2007 v Paříži hořely automobily, byly by na ně zdejší hasiči dobře připraveni. Své schopnosti si totiž prověřili v pondělí a úterý, kdy v kladenských ulicích zasahovali hned u dvou automobilů v plamenech.

První z uvedených případů se stal v pondělí, krátce před sedmnáctou hodinou. Na tísňovou linku středočeských hasičů byl oznámen požár vozidla ve čtvrti Kročehlavy. Na místo hasiči vyrazili se zásahovým automobilem. V plamenech se ocitla starší škodovka. Z vozidla se valil hustý černý kouř. Hasiči se v dýchacích přístrojích pustili do likvidace požáru. Plameny proti nim neměly šanci.

Osobní automobil ohledal vyšetřovatel hasičů. Jako příčinu vzniku požáru určil elektrický zkrat na akumulátoru. Majiteli vozu vznikla škoda jeden tisíc korun, hodnota zachráněného majetku byla oceněna na stejnou částku.

Třináct minut po osmé hodině ranní byl včera hasičům oznámen další požár auta, tentokrát u kladenského autobusového nádraží. Jednalo se o odstavený osobní automobil Citroen Xantia. Z jeho motoru šlehaly plameny. Hasiči okamžitě nasadili do akce jeden vysokotlaký proud, kterým požár vzápětí zlikvidovali.

Rovněž v tomto případě byla jako příčina shledána technická závada na elektroinstalaci. Majitel vyčíslil škodu na 30 tisíc korun, hasiči mu zásahem zachránili majetek za 10 tisíc korun korun.