Jak potvrdil mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora, požár byl oznámen v neděli 18. června krátce před 22. hodinou „Na místo jsme vyjeli na oznámení. Už na počátku události nám bylo nahlášeno, že se kouří z oken a zpod střechy. Na místě se měla nacházet nějaká osoba. Tu jsme skutečně uvnitř domu našli. Vyprostili jsme ji ven a zahájili resuscitaci. Po příjezdu si osobu převzali do péče záchranáři, nicméně, resuscitace byla neúspěšná a lékař konstatoval smrt," sdělil Sýkora.

Kromě toho byli v domě ještě i další dva lidé, které se podařilo evakuovat. „Jednu ženu nadýchanou kouřem jsme odvezli na ošetření do kladenské nemocnice," potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba hodinu před půlnocí. Dohašování probíhalo ještě další hodinu. Mluvčí středočeských hasičů Veronika Švorcová Mocová v pondělí dopoledne doplnila, že na místě zasahovaly profesionální jednotky z Kladna a Slaného a dobrovolní hasiči ze Smečna a Pcher.

"Škoda způsobená požárem je odhadem 300 tisíc korun. Uchráněn byl majetek za milion korun," dodala mluvčí. Příčiny vzniku požáru jsou nadále v šetření. Podle hasičů začalo hořet v přístavku rodinného domu o velikosti 4x 4 metry. Do původní části stavení se oheň nakonec nerozšířil.

Jak doplnila mluvčí středočeských policistů Barbora Schneeweissová, případ si převzali kriminalisté. „U mrtvého muže byla nařízena soudní pitva. Příčiny a okolnosti případu jsou nadále v šetření,“ uzavřela policejní mluvčí.

Jak zjistil Kladenský deník, v domě žil společně dvaatřicetiletý vnuk s prarodiči. Mladý muž býval přístavek ve dvoře, kde také při požáru zemřel. Jeho babička, která se nadýchala kouře, byla po ošetření v nemocnici již v pondělí propuštěna do domácí péče a v pořádku je i o něco starší dědeček.

"Vzhledem k tomu, že manželené mají v obci příbuzné, půjdou bydlet k nim. Náhradní ubytování od obce nepotřebují. Nicméně jsme jim v případě potřeby k dispozici," sdělila Ilona Fejfarová, pracovnice Obecního úřadu Třebichovice.