Požár rodinného domu vypukl v kladenské části Dubí. Na místo vyrazily profesionální jednotky z centrální stanice v Kladně a hasičské stanice ve Slaném spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Brandýsek a Hřebeč.

„Ještě před příjezdem první jednotky na místo události došlo k upřesnění informace, že byl v hořící místnosti viděn člověk. Proto velitel zásahu ihned po příjezdu na místo nařídil průzkum s využitím vysokotlakého proudu. Ten je v takovýchto případech rychlejší, ale současně je omezen délkou a množstvím vody, které je schopný dodat na požářiště. Velitel zásahu se tak rozhodl, právě s ohledem na rychlost. Současně nařídil vybudovat standartní vedení proudem C,“ popsal mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Zakouřený objekt prohledávalo šest hasičů v dýchací technice. Plamenné hoření sice nebylo vidět, ale hustý kouř komplikoval pohyb. „Po několika okamžicích našli v přízemí mrtvého psa. Průzkum se přesunul do podkroví, kde nalezli osobu v bezvědomí. Okamžitě ji evakuovali mimo zakouřený prostor a předali zdravotnické záchranné službě. Přes veškerou snahu záchranářů však lékař konstatoval exitus,“ dodal Sýkora.

Jelikož stále existovala možnost, že se v objektu nachází další osoby, pokračovali hasiči v průzkumu, nikoho dalšího ale v domě nenašli.

Krátce po druhé hodině byl požár lokalizován. Hasiči nadále vyhledali a postupně hasili všechna skrytá ohniska požáru. Následně byl objekt odvětrán a zkontrolován termokamerou, která odhalí všechna potenciálně nebezpečná místa.

Krátce po páté hodině byla nahlášena likvidace požáru a celý objekt si převzala Policie ČR k došetření události.

„Předběžná výše škody byla stanovena na 1 900 000 korun. Hasiči svým zásahem uchránili další hodnoty ve výši 5 000 000 korun. Příčina požáru je v současné době v šetření,“ doplnil Sýkora.