Jak potvrdila mluvčí středočeských hasičů Veronika Švorcová Mocová, hořet začalo na ploše velikosti 15 x 5 metrů. Oheň podle všeho založili bezdomovci, kteří v torzu benzinky přebývají.

„V místě hořely pneumatiky a odpad. Do objektu vstoupila průzkumná skupina v dýchací technice. Hasiči prozkoumali místnosti i za pomoci infrakamery, jestli se uvnitř nenachází nějaké osoby. Prostor byl plný odpadu a starých pneumatik. Hasiči plameny zlikvidovali vysokotlakem. Žádní lidé v době zásahu uvnitř nebyli. Na místo se následně dostavil i majitel,“ potvrdila mluvčí hasičů.

V Lánech hasiči zachránili 300 kachen.
Uhořelo několik tisíc kachen. V Lánech plameny zasáhly jednopodlažní halu

Kladenský deník rovněž oslovil vlastníka objektu. Někdejší čerpací stanice společnosti Benzina se nachází na periferii města na nyní slepé komunikaci ve směru na Tuřany. „Mám s tím objektem akorát starosti. Kdokoli tam vyveze odpad nebo cokoli jiného, musím se několikrát ročně postarat o jeho vyklizení, což je velmi nákladné. Bezdomovci už vypálili stropy a vše, co mělo nějakou cenu. Spíše mě udivuje, že tam nedávno vyvezl odpad i člověk, který má postaveno v nedaleké rezidenci. I takoví jsou lidé. Bytové domy nebo jinou rodinnou výstavbu tam uskutečnit nelze, protože se jedná podle územního plánu o průmyslovou zónu. Budu proto rád, když se té stavby co nejdříve zbavím,“ uzavřel majitel objektu.