Jak potvrdila mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová, požár vypukl už před sedmou hodinou v prvním nadzemním podlaží. Podle prvotních informací začalo hořet v kuchyni patrně od svíčky. „Dvě osoby se v bytě nadýchaly kouřem a byly předány zdravotníkům. Více informací a výši škod budeme znát později,“ sdělila Fliegerová.

Mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová potvrdila, že zdravotníci na místě ošetřili v sanitce dvě nadýchané osoby, jejich stav ale nevyžadoval hospitalizaci, byly proto ponechány na místě.

Starosta Stochova Roman Foršt sdělil, že nájemníkům z vyhořelého bytu nabídla radnice okamžitě náhradní ubytování. „Nájemníci náhradní ubytování ale odmítli. V bytě žije starší paní se synem a ten ji odvedl k příbuzným. Byt je kompletně zničený a bude potřeba rekonstrukce. Kuchyň a chodba vyhořely a dle mého odhadu je zde škoda nejméně za 300 tisíc korun. Spodní byt byl zasažený hasební vodou a horní byt zakouřený. Opravy v domě a výmalby provede město neprodleně," potvrdil starosta Stochova. Podle jeho slov se jedná o městský dům, na kterém byla vloni provedena rekonstrukce fasády.

Jak zjistil na místě události Kladenský deník od lidí ze sousedství, asi padesátiletý syn vyhořelé nájemnice je člověk, který platí ve městě za problémovou osobu, často se opíjí, posedává na lavičce před domem a na svém kontě má již řadu přestupků.