Oheň se rozšířil nejprve v přízemí domu, posléze bylo slyšet i výbuchy. Jak sdělila mluvčí záchranky Petra Effenbergerová, na místě byly zraněny tři osoby. Devětatřicetiletý muž s popáleninami na 40 procentech těla byl vrtulníkem transportován do vinohradské nemocnice. Druhý popálený muž byl převezen na ARO kladenské nemocnice, ten se nadáchal zplodin kouře. Žena odmítla ošetření.

Podle mluvčí kladenské policie Jany Šteinerové byla na místě policie z Unhoště a dorazila i kriminálka. Hasiči dům krátce před polednem dohašovali. V době požáru se uvnitř nacházely tři osoby. Devětatřicetiletý muž byl se zraněním ihned transportován vrtulníkem LZS do vinohradské nemocnice. Devětatřicetiletá žena a sedmnáctiletý mladík se nadýchali zplodin. Mladík byl převezen do kladenské nemocnice na vyšetření a žena lékařskou péči odmítla," potvrdila mluvčí.

Podezření na varnu

Jak zjistil Kladenský deník, tři zranění lidé žili v domě pouze jako nájemníci. Je navíc důvodné podezření, že se zde měly vyrábět drogy. To ale potvrdí nebo vyvrátí až kriminalisté.

Vzniklé škody

V pátek odpoledne potvrdila mluvčí hasičů Vladimíra Kereková, že škody vzniklé požárem na domě jsou vyčísleny přibližně na dva miliony korun, uchráněn byl majetek za milion korun. Vzhledem k tomu, že se v domě propadly stropy, bylo je zapotřebí podepřít, aby vyšetřovatelé mohli vůbec provést svoji práci.