„K události vyjela profesionální jednotka z centrální kladenské stanice se dvěma cisternovými vozy a automobilovým žebříkem. Na pomoc vyrazily i dvě cisterny dobrovolných hasičů obcí Hřebeč a Unhošť. První jednotka byla na místě sedm minut od ohlášení události.,“ upřesnil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. 


Jak se ukázalo, hořelo v kuchyni v prvním patře panelového domu. „Lehce zraněná majitelka, která byla zřejmě intoxikována zplodinami hoření, seděla na vozíčku na balkoně a byla v péči sousedky. Ta duchapřítomně přelezla po římse z vedlejšího bytu a jako první pomohla hendikepované ženě. Zároveň neváhala a zmírnila rozvoj požáru, když plameny na kuchyňské lince zasypala zeminou z truhlíků, které měla majitelka bytu na balkoně,“ popsal Ladislav Holomčík.

Obě ženy byly následně zachráněny pomocí koše automobilového žebříku. Zraněnou ženu si následně převzala záchranná služba, která ji převezla do kladenské nemocnice. Hasiči v dýchací technice požár lokalizovali za několik minut vysokotlakým proudem, krátce před šestou hodinou byl už požár zlikvidován. Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel na padesát tisíc korun. „Svým rychlým zásahem a nasazením potřebného počtu sil hasiči uchránili hodnoty za půl milionu, příčinou vzniku požáru bylo vznícení potravin na sporáku,“ dodal Ladislav Holomčík.