Osmdesátiletý senior se snažil požár, který patrně vznikl od svíčky, uhasit dekou. Tu ale také pohltily plameny. Ve stejné chvíli se senior ocitl v ohrožení života, jelikož utrpěl popáleniny v obličeji a nadýchal se nebezpečných zplodin. Z hořícího domu ho vyvedla partnerka. Oba důchodci byli následně hospitalizováni. Jejich domov zachránili přivolaní hasiči. Škody jsou přesto nemalé. Odhadem čtvrt milionu korun.

Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Braškov a Hřebeč. Při příjezdu první jednotky, která byla na místě už šest minut od ohlášení, bylo zjištěno, že požárem je zasažena přízemní místnost rodinného domu.

Hasičům se podařilo požár lokalizovat za několik minut. Před domem se nacházely dvě osoby, které prohlédla, ošetřila a následně odvezla do nemocnice zdravotnická záchranná služba. „Muž utrpěl popáleniny II. stupně v obličeji a byl intoxikován zplodinami z kouře. Sanitou byl převezen na popáleninové centrum do vinohradské nemocnice. Žena, která se rovněž nadýchala zplodin, byla převezena do kladenské nemocnice,“ potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

„Hasiči poté zlikvidovali skrytá ohniska požáru a vynosili ohořelý nábytek před dům. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 250 tisíc korun. Včasným zásahem byl uchráněn majetek v hodnotě jednoho milionu korun. Podle vyšetřovatele bylo příčinou vzniku požáru ponechání svíčky v blízkosti hořlavých materiálů, v úvahu připadá také technická závada adaptéru mobilního telefonu,“ řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.