Událost se stala kolem třetí hodiny ranní. Na místo vyjelo několik jednotek hasičů. Zasahovali profesionálové ze Slaného ve spolupráci s dobrovolníky z Vraného a Klobuk. V rámci mezikrajské spolupráce byla povolána také dobrovolná jednotka z Peruce.

Hasiči zjistili, že hořet začalo v pojistkové skříni elektroinstalace, odkud se plameny dostaly přes izolační polystyren na fasádě domu až do podkroví. „Ohněm byla zasažena plocha asi 4x4 metry. V době příjezdu hasičů už nebylo viditelné plamenné hoření, a tak jednotky používaly termokameru, aby odhalily všechna skrytá ohniska a požár zlikvidovaly,“ popsala událost mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Hasiči museli dále rozebrat střešní konstrukci pomocí automobilové plošiny a dohasili zasažené části krovu. „Po zchlazení a úplné likvidaci požáru znovu místo proměřili termokamerou a odvětrali zakouřené prostory pomocí přetlakového ventilátoru. Požár byl zcela zlikvidován krátce po půl šesté. Škoda byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Včasným zásahem hasiči uchránili majetek za jeden a půl milionu. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele technická závada na elektroinstalaci v pojistkové skříni,“ dodala mluvčí.

Kvůli tomu, že se majitelka domu nadýchala kouře, přivolal velitel zásahu i zdravotníky. Po podání kyslíkové terapie byla žena ponechána na místě.

Majitelka, která v domě žije sama, bude muset vyřešit znovuzavedení elektřiny do domu. Jak potvrdil starosta Vraného Miroslav Zázvorka, pokud by se to nepodařilo neprodleně, obec by poskytla ženě náhradní ubytování. „I na tyto případy jsme připraveni. Přesto věřím, že se vše podaří zvládnout. Paní má navíc dospělé děti. V případě nouze jistě také pomohou,“ řekl starosta.