Na místě zasahovaly dvě cisterny. Přímá škoda je 40 tisíc korun, uchráněn byl majetek za 10 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je i nadále v šetření,“ potvrdil mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Jak Kladenskému deníku řekl oslovený řidič peugeotu, přijel do Slaného ve směru od Zlonic. „Na křižovatce u pohřební služby v Palackého ulici mi chcípl motor. Chtěl jsem startovat, ale nešlo to. Najednou se objevil kouř zpod kapoty a pak vyšlehly plameny. Nejdříve byly asi deseticentimetrové, pak už měly metr. Vyběhl jsem z auta. To už mi běžel na pomoc pán z vedlejšího domu a pak mi to pomáhal hasit ještě i nějaký řidič. Za chvíli přijeli hasiči. Celé to trvalo asi pět minut. Byl to fofr,“ popisuje sedmašedesátiletý řidič Arpád z Prahy.

Podle svých slov měl auto zapůjčené od snachy. „Byl jsem u nich na návštěvě v Úštěku a když jsem dojel do Slaného, stalo se tohle,“ dodává šofér, kterého domů odvezli u místa události známí.

V neděli třináctého mu osobní automobil Peugeot shořel. Před půl rokem prý jedno auto pro změnu utopil. „Měl jsem dva roky novou Dacii Duster. Byl jsem v obci Podbradec u Mšených Lázní. Couval jsem tehdy k rybníku, kam chodím na ryby. Na břehu jsou betonové desky a po nich mi to sjelo až do vody. Pak už mi jen stoupala zelená voda do kabiny. Zavolal jsem mobilem na pomoc kamaráda. Ten mi otevřel dveře, protože elektronika selhala a zeptal se mě: „Vole, umíš plavat?“ to si doteď pamatuju,“ popsal letní drama Arpád.

Vzhledem k tomu, že má dobré kamarády, ten, co ho v neděli odvezl, mu prý na čas zapůjčí svoji felicii. Oba doufají, že tentokrát už se nic nemilého nepřihodí.