Šlehající plameny z obytné dodávky vyjeli jen dvacet minut po půlnoci likvidovat slánští hasiči. I přes včasný příjezd do nedalekých Želenic se mužovu ubikaci nepodařilo zachránit.

Auto, které bylo nastálo zaparkované v nechvalně známé lokalitě v Želenicích, kde žijí desítky lidí v jakýchsi narychlo stlučených chatkách i tamní železniční stanici, pohltily plameny téměř docela.

„Museli jsme použít vysokotlak a dýchací techniku. Protože hrozilo, že propanbutanová láhev uvnitř vozu exploduje, bylo potřeba ji vynést ven a ochlazovat. Majitel obytného auta, který se snažil oheň sám hasit, utrpěl popáleniny na ruce a záchrankou byl odvezen do nemocnice,“ uvedl velitel směny B slánských hasičů Valdemar Richter.

Podle informací, které podal poškozený na místě, nechal ve voze hořet svíčku a šel popřát sousedům vše dobré do Nového roku. Nyní už se bohužel nemá kam vrátit. „Musel mít obrovskou smůlu. Skutečně si asi jen přiťukli, opilý nikdo z nich očividně nebyl a než se vrátil, plameny se rozšířily po celém objektu,“ uzavřel hasič.