deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Darování Českého domu: Český a srbský prezident podepsali memorandum, ve kterém se Srbsko zavazuje ČR darovat Český dům v Bělehradě.
Náměstek děčínského primátora zpochybnil volby: Jan Skalický (ANO).označil výsledky prezidentských voleb za softwarové nastavení.
Uprchlý vězeň se našel: Policisté vypátrali vězně, který minulý týden utekl z nestřeženého pracoviště ve Velvarech.
Rodina žila ve vinném sklepě: Muž s dětmi ve věku od sedmi měsíců do pěti let nelegálně žil ve vinném sklepě. Asi se chystal na konec světa.
Zemřela Lisa Loringová: Herečka se proslavila svou rolí Wednesday v seriálu Rodina Addamsova z roku 1964.
Mrtvá kachna na lampě: Divoká kachna visela mrtvá na veřejné lampě v Přerově nad Labem. Jak zemřela, není jasné.
Choupenitch získal zlato: Český šermíř Alexander Choupenitch ovládl prestižní turnaj ve Francii.
Emise CO2 klesnou rychleji: Globální emise oxidu uhličitého by měly klesat rychleji, než se původně očekávalo, tvrdí BP.
Sydney zasaženo povodní: Přívalové deště způsobily bleskové záplavy v největším australském městě, řidiče to uvěznilo v autech.
Policejní brutalita: Dva strážníci údajně odvezli bezdomovce na odlehlé místo na Floridě, kde jej spoutaného zbili do bezvědomí.
Zemřel Jaroslav Šedivý: Bývalý ministr zahraničí a diplomat měl 93 let. Zasloužil se o odchod sovětské armády ze země i o vstup do NATO.
Setkání prezidentů: Miloš Zeman se v Bělehradě setkal se svým protějškem Aleksandarem Vučičem.
Pátrání po nezletilé dívce: Policisté vyhlásili celostátní pátrání po šestnáctileté Evě Némethové, která se nevrátila zpět do Dětského domova.
Útok na íránskou zbrojovku: Rusko považuje dronový útok na íránskou zbrojovku za provokaci, obává se eskalace na Blízkém východě.
Luxusní zboží v Rusku: Luxusní britské značky se na ruský trh dostávají skrz třetí země. Na sankce se nehledí.
Napjatá situace na Blízkém východě: Americký ministr zahraničí Blinken jednal s egyptským prezidentem o napětí mezi Izraelci a Palestinci.
Zadržení špioni: Bezpečnostní služby Slovinska zadržely dva cizince podezřelé ze spolupráce s ruskou zpravodajskou službou GRU.
Akrobatický zloděj dopaden: Policisté zadrželi třiatřicetiletého muže, který se na začátku loňského prosince vloupal do čtyř pražských provozoven.
Uzavřená silnice na Polsko: Silničáři kvůli intenzivnímu sněžení uzavřeli pro nákladní vozy silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov.
Žena nechala batole řídit auto: Matka dítěte zveřejnila záběry na sociální síti. Slovenská policie případ vyšetřuje.
Zbrzděná protiofenziva: Zpoždění dodávek západních zbraní brání Kyjevu v protiofenzivě, míní analytici ISW.
Odstávka reaktoru v jaderné elektrárně: Jaderný reaktor v japonské elektrárně Takahama musel být odstaven poté, co alarm upozornil na rychlý pokles neutronů.
Pavel jednal s Lipavským: Nově zvolený prezident s ministrem zahraničí diskutoval o zahraniční politice.
HDP Německa klesl: Hrubý domácí produkt Německa ve čtvrtém čtvrtletí proti předchozímu kvartálu nečekaně klesl o 0,2 procenta.
Formální schválení výsledků voleb: Výsledky prezidentských voleb budou zveřejněny ve Sbírce zákonů v úterý, sdělilo dnes ministerstvo vnitra.