Celkem možnost psát do novin zaujala třiadvacet gymnazistů. Nejen jejich reportáže, ale také díla žáků Střední hotelové školy Kladno, Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Kladno a Gymnázia Václava Beneše Třebízského ve Slaném, kteří se do projektu zapojili, naleznete už v zítřejším Kladenském deníku.

Mezi studenty kladenského gymnázia, jež využili šance zkusit psát do novin, jsou také sedmnáctiletý David Tor, který pochází z Kladna, ale nyní bydlí v Hýskově u Berouna a stejně stará Natálie Antoňáková z Unhoště.

„Do projektu jsem se přihlásil zejména z toho důvodu, že tím mohu získat zkušenost v pozdějším psaní. Když se budu chtít v budoucnu zabývat žurnalistikou, budu mít za sebou nějakou praxi. Lákavá je také možnost přispívat do Kladenského deníku," vyjádřil se David.

Stejné důvody vedly k přihlášení se také Natálii. „Především by mě zajímal názor profesionálů na mé psaní, protože mě hodně baví a chtěla bych zjistit, co na něj říkají odborníci," řekla mladá studentka.

Z daných žánrů reportáž, fejeton či úvaha a rozhovor se studenti nejvíce těší na prostřední útvar. „Určitě mě bude bavit komentování aktuálních událostí, čili úvaha. Už jsem také přemýšlel o několika lidech, se kterými bych rád udělal rozhovor. Chtěl bych vyzpovídat někoho opravdu zajímavého, aby můj článek zaujal hodně lidí," doplnil David Tor.

I Natálie se těší na úvahu nebo fejeton. „Mám ráda volnější útvary, protože se mi dobře píší. Navíc si můžeme vybrat téma jaké chceme, takže mám úplně otevřené možnosti," okomentovala Natálie.
S kým bude dělat rozhovor má na rozdíl od Davida jasno.

„Udělám rozhovor s naším panem profesorem na výtvarnou výchovu, jelikož je to známý kladenský umělec. Navíc má spoustu témat, o kterých může mluvit, má prostě co říct. Lidé se tak o něm něco dozví," uzavřela gymnazistka.