Třetí adventní víkend na kladenském náměstí

KDY: 13. až 15. prosinec 2019
KDE: Náměstí Starosty Pavla, Kladno
ZA KOLIK: Volně přístupné

Páteční vánoční program na náměstí začne v 17.45 hodin koncertem skupiny Ex Post. Následovat bude ohňová show a vystoupení Come Beatle Together. V sobotu vystoupí od 14 hodin na podiu písničkář Jan Kubín, poté přijdou kejklíři, na závěr, v 19 hodin, zahraje Kladeňákům kapela Perutě. Nedělní program odstartují ve 14 hodin vystoupení pěveckých sborů, následně zahraje skupina Pískomil se vrací a Pavel Novák s Dětským sborem Sluníčko.

Čáslavské slavnosti: koncert zpěváka Milana Peroutky a jeho kapely Perutě.Zdroj: Vladimír Havlíček

Objeví mikrosvět a proniknou do tajů optiky
KDY: 13. prosinec 2019, od 16 do 19 hodin
KDE: Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT, Sítná, Kladno
ZA KOLIK: Volně přístupné

Kladenská Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT si připravila akci pro žáky základních škol. Ti budou moci v jejích prostorách na Sítné objevit úžasný mikrosvět a proniknout do tajů optiky. V rámci zábavného vánočního odpoledne budou připraveny experimenty z oblasti přírodních věd. Příchozí si užijí i optické hrátky spojené s ukázkou vyšetření očí. Registrace je možná na mailu veda@fbmi.cvut.cz.

Děti se v podělí 5. března v DDM ve Vodňanech setkaly s vědeckými pracovníky, kteří je učili pracovat s pomocí mikroskopických přístrojů.Zdroj: Deník / Lenka Pokorná

Hroziví čerti se po roce sjedou do Pcher
KDY: 13. prosinec 2019, od 17 hodin
KDE: Park, Pchery
ZA KOLIK: Volně přístupné

Již čtvrté Pcherské čertovské rejdění se uskuteční v pátek. Veřejnost se sejde úderem sedmnácté hodiny v parku ve Pcherách. Následně se všichni společně vydají na fotbalové hřiště, kde začne to pravé peklo. Na hřišti se to bude jen hemžit děsivými čerty. Bude se jednat o pekelníky zvané krampus, které mohou lidé znát například z Rakouska nebo Německa. Občerstvení na hřišti bude otevřeno, za děti si ručí rodiče. 

V Pcherách na Kladensku se uskutečnilo třetí Pcherské čertovské rejdění.Zdroj: Jiří Skála


Lánské přástky budou v sokolovně
KDY: 14. prosinec 2019, od 10 hodin
KDE: Sokolovna, Lány
ZA KOLIK: Volně přístupné

V rámci akce zvané Lánské přástky bude připraven v místní sokolovně adventní trh, který bude možné navštívit v době od 10 do 16 hodin. Od 11 hodin budou moci příchozí vidět vystoupení dětí ze tříd Sovičky a Zajíčci z MŠ Lány. Jejich kamarádi ze třídy Sluníčka půjdou na scénu v 15 hodin. Od 16.30 hodin pak bude moci veřejnost zhlédnout loutkové představení Vánoční raketa v podání divadla Buchty a loutky.

Adventní trhy v TurnověZdroj: Deník / Kamil Košun

Kino Sokol ožije adventními trhy
KDY: 15. prosinec 2019, od 10 do 18 hodin
KDE: Kino Sokol, Kladno
ZA KOLIK: Volně přístupné

Foyer kladenského kina Sokol bude v neděli dějištěm adventních trhů. K prohlédnutí nebo ke koupi zde budou různé rukodělné výrobky. Kromě toho na návštěvníky čeká také hudební vystoupení. Od 15.30 hodin příchozím zahraje soubor Gemini Musicales. Na programu budou tředověké a raně renesanční adventní skladby ze starých manuskriptů a kancionálů za doprovodu dobových nástrojů, jako jsou třeba šalmaje, gemshorny či varhanní portativ.

Adventní trhy v Chomutově a koncert v kostele sv. Kateřiny, kde vystoupil Pěvecký sbor Anonym.Zdroj: Deník / Miroslav Rada