„Epidemie Covidu-19 nás zahnala k monitorům počítačů, kde jsme si sice mohli vychutnat online koncerty předních českých hudebních skupin a interpretů, ale naživo je to přeci jenom něco úplně jiného. A co vás letos na náměstí čeká? Devět pátečních večerů se skvělou hudbou různých žánrů, od country, přes blues až po roztančené reggae,“ sdělili organizátoři. Hrát se začíná ve 20 hodin. 

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové pozvánky

Martina Grmolenská vystavuje své fotografie na zámku
KDY: do 30. srpna
KDE: Galerie Kladenského zámku, Kladno
ZA KOLIK: 50 Kč

Ani letos nepřijdou Slaňáci o oblíbenou prázdninovou řadu koncertů s názvem Music on the Square. Prvním koncertem této šňůry bude vystoupení Karel Pazderka & Bandu. Díky nim se slánské náměstí rozezní žánry jazz a blues. „Epidemie Covidu-19 nás zahnala k monitorům počítačů, kde jsme si sice mohli vychutnat online koncerty předních českých hudebních skupin a interpretů, ale naživo je to přeci jenom něco úplně jiného. A co vás letos na náměstí čeká? Devět pátečních večerů se skvělou hudbou různých žánrů, od country, přes blues až po roztančené reggae,“ sdělili organizátoři.

Otevřou cyklostezku mezi Buštěhradem a Lidicemi
KDY: 4. července, 15:00
KDE: Křižovatka Kladenská a Lidická, Buštěhrad
ZA KOLIK: volně přístupné

Společnou jízdou bude otevřena v sobotu 4. července nová stezka pro cyklisty, která bude spojovat Buštěhrad a nedaleké Lidice. „Účastníci mohou absolvovat trasu tam a zpět libovolným způsobem – chůzí, během, na kole, bruslích, odrážedle čí kolobrndě, ale také na jakémkoliv netradičním vozidle,“ uvádí organizátoři. Sraz je na křižovatka ulic Kladenská a Lidická.

Snímky Jany Jochmanové jsou k vidění v knihovně
KDY: do 22. srpna
KDE: Knihovna Václava Štecha, Slaný
ZA KOLIK: volně přístupné

Fotografka Jana Jochmanová bude mít výstavu v Knihovně Václava Štecha ve Slaném. Veřejnosti prostřednictvím umění představí snímky z různých koutů České republiky. Vystavované snímky přitom budou na místě k prodeji na fotoplátnech formátu 60x40. Výstavu si budou moci návštěvníci knihovny prohlédnout až do 22. srpna.

Pokřtí knihu o Družci
KDY: 5. července, 14:00
KDE: Družec
ZA KOLIK: volně přístupné

O víkendu ožije Družec poutí, přičemž u této příležitosti bude v neděli v 15.30 hodin na místní návsi slavnostně pokřtěna kniha kolektivu autorů s názvem Družec v běhu času. Křtu této publikace bude ve 14 hodin předcházet harfový koncert v kostele. Od 16 hodin se koná koncert dechové hudby M. Kopty.