Navštivte při Noci kostelů kostel Nanebevzetí Panny Marie
KDY:
28. května
KDE: Kladno
ZA KOLIK: Zdarma

Program:
17:30 – 18:00 Tichá chvíle kostela
17:30-21:50 Otevření kostela
18:00 – 19:00 Mše svatá s komentářem jednotlivých částí a s doprovodem Gemini musicales, kteří zahrají středověkou svatodušní hudbu
19:00 – 19:05 Přivítání příchozích
19:00 - 21:00 Komentovaná prohlídka věže a zvonice
19:05 – 19:35 Vystoupení Gemini Musicales: Chvála stvoření
19:35 - 20:00 Přednáška: Stvoření světa a jeho vykoupení velikonoční obětí Krista
20:00 – 21:00 Komentovaná prohlídka kostela
21:00 – 21:30 Vystoupení kladenského sboru Chorus Carolinus
21:30 – 21:45 Modlitba kompletáře
21:45 – 22:00 Požehnání a zakončení akce

Na přibližně stejném místě stál původně gotický kostelík z pol.14.století. Později upraven a vybaven barokním inventářem. Když v 19. století probíhá dynamický rozvoj průmyslu na Kladně, prostor pro 450 osob nedokázal již důstojně pojmout stále rostoucí počet věřících. Vzniká návrh na vybudování nového chrámu a po několik let trvajících peripetiích je původní kostel stržen a na jeho místě podle projektu Ludvíka Láblera vztyčena trojlodní novorománská bazilika.7.6.1900 je kostel vysvěcen arcibiskupem Leo Skrbenským z Hřiště.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Vydejte se s dětmi na Den dětí s mimoni na Kladně
KDY:
30. května, 10:00
KDE: Zahrada Kladenského zámku
ZA KOLIK: Zdarma

Přijďte si užít Dětský den s městem Kladnem! Pokud protipandemická opatření dovolí, Zahradu Kladenského zámku obsadí 30. května Mimoni. Ti si pro vás připravili zábavné soutěže a hry o ceny, malování na obličej a chybět nebude ani diskotéka pro nejmenší. Dětský den v Zahradě Kladenského zámku odstartuje v deset a Mimoni u nás budou řádit do večerních pěti hodin!

Ilustrační foto.
Sobotní nordic walkingová vycházka opět povede k Unhošťským mlýnům

Nordic walking tour začne v sobotu, účastníci se podívají ke mlýnům
KDY:
 29. května, 9:00
KDE: Unhošť
ZA KOLIK: Startovné je 100 Kč

Dvanáctý ročník Nordic walking tour bude zahájen v sobotu 29. května vycházkou za Unhošťskými mlýny. Tato tradiční akce se sice nemohla konat jako vždy 1. května, na konci měsíce se už však uskuteční. Start bude na fotbalovém hřišti v Unhošti, zájemci si mohou za 50 korun vypůjčit nordic walkingové hole. Zkušení instruktoři zároveň na místě poradí, jak s nimi zacházet. Registrace je od 9 do 12 hodin, start pak od 9.30 do 12.30 hodin. Startovné je 100 korun, děti do 15 let zaplatí 50 korun. Trasa povede kolem Unhošťských mlýnů. V rámci doprovodného programu je připraveno opékání buřtů, na své si přijdou také děti.

Zdoláte CykloTREK Pochodně 2021?
KDY:
21. května - 6.června
KDE: Unhošť
ZA KOLIK: Zdarma

Organizátoři akce všechny srdečně zvou na další ročník populární cyklo soutěže v okolí Unhoště. Protože nebylo dlouho jasné, co bude a nebude povoleno, bude i tento ročník distanční formou. Pozvěte i své kamarády a známé, soutěž je otevřená pro všechny zájemce. Podklady jsou ke stažení na WWW.POCHODEN.CZ a obsahují informaci pro soutěžící, 3 přehledové mapy v měřítku 1:50.000 a soutěžní tabulku s popisem všech stanovišť. Podklady si musíte vytisknout sami. Pokud si je nahrajete do telefonu či Ipad, můžete využít aktivní link s přesnou polohou jednotlivých stanovišť. Soutěž pro vás připravili vedoucí oddílu Pochodeň Unhošť. Věří, že se vám bude cyklo soutěž líbit a že budete mít zajímavý program na několik dní.

Jiří Mádl
O nejistotě uměleckého řemesla a dobročinnosti s Jiřím Mádlem

Ivan Trojan je Šarlatán
KDY: 
29. května, 20:30
KDE: MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Program online kina Moje kino Live nabídne české životopisné drama Šarlatán natočené v režii Agnieszky Holland. Film nabídne pohled do života Jana Mikoláška, jehož si zahrál Ivan Trojan, výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Na Mikoláška se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Jeho mimořádné schopnosti jsou však vykoupeny bojem s vlastními démony. Léčitelství je jeho vnitřní spásou a ochranou před sebou samým.

Tajemství pohádek se odkryjí na přednášce
KDY: 
30. května, 19:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 230 Kč

Přednáška Martina Skály přiblíží jazyk a výchovný potenciál pohádek optikou hlubinné psychologie. Lektor je psycholog s dlouholetými zkušenostmi s prací s mimořádnými stavy vědomí a jejich symbolickým vyjádřením v mezilidských vztazích, v duši člověka, umění, kultuře a společnosti. Je autorem technicky symbolických konstelací, členem odborné rady České společnosti pro analytickou psychologii, zakládajícím předsedou Českého institutu pro analytickou psychologii, české skupiny IAAP, Mezinárodní asociace analytických psychologů a také autorem mnoha příspěvků v odborných publikacích, časopisech a na konferencích.

Královské město Čáslav. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.
OBRAZEM: Další tip na příjemný výlet aneb Královské město ve stínu stříbrného

Pusťte si záznam inscenace „A kde ty bydlíš?“
KDY: 
27. - 30. května
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 50 Kč

Něco oželet, něco si přát. Touha po totální nezávislosti, boj o přežití v extrémních podmínkách, reality show, Marie Kondo, obchod s výtvarnými potřebami. Vyber si: V paneláku s kamarádkou, co chce otěhotnět, ve sklepním bytě u vlakového nádraží, s uřvanými sousedkami, nebo na návštěvě u rodičů na dobu neurčitou? Co dělá na dvoře ta skříň? A čas mezitím plyne a všude trochu jinak. Počet obyvatel planety roste. Existují plány a koncepty bydlení budoucnosti, kdy lidé ve městech budou moci efektivně sdílet své domovy. Zároveň roste trend cílené izolace od ostatních, stěhování na venkov, meditace v lese a pečlivé ochrany osobního prostoru. A pak jsou ti, co si nemohou vybírat, nedosáhnou na hypoteční úvěr, nemají to štěstí funkčního rodinného zázemí, úspěšného dostudování, nebo zdařilého startu kariéry. Na pozadí příběhu tří postav se otevírá otázka: jak si chránit svoji nezávislost na minimálním prostoru. Původní autorská inscenace vzniká na motivy knihy Terezy Semotamové, Ve skříni. Pokračuje v cyklu původní tvorby iniciované centrem JOHAN Plzeň, který vychází ze zájmu a studia současného společenského dění, zajímá nás svět, ve kterém žijeme. Umění podle nás má za úkol dotýkat se palčivých momentů našeho života.

Zpěvák Jan Bendig bude koncertovat v autokině
KDY: 
29. května, 20:00 
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 500 Kč

Jste fanoušci zpěváka Jana Bendiga? Tak to je pro vás jako dělaný náš víkendový tip. Sedmadvacetiletý rodák z Hradce Králové, který se dostal na českou hudební scénu zejména díky působení v oblíbené pěvecké soutěži Super Star, bude totiž v sobotu 29. května zpívat v Praze. Dějištěm jeho koncertu bude Autokino Strahov. Vstupenky lze koupit na webových stránkách www.goout.net, přičemž cena lístku za jedno auto je 500 korun.

Fotografie, které vznikly při natáčení filmu Okupace.
Natáčení v Novostrašeckém kulturním centru! Využili ho tvůrci filmu Okupace

Veřejnost se s Dominikem Fraňkem vydá do Francouzské Polynésie
KDY: 
30. května, 20:00 
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 99 Kč

Další cestovatelská přednáška z cyklu Kolem světa online zavede sledující daleko od jejich domovů, a to do srdce Tichého oceánu. Cestovatel Dominik Franěk bude promítat snímky z Francouzské Polynésie. „Navštívili jsme pouhých 6 z celkového počtu 118 ostrovů rozesetých v Oceánii, a i ty nás přesvědčily o existenci ráje na zemi. Naše cesta vedla z Tahiti, které je vstupní branou do Polynésie, přes ostrovy Moorea, Huahine, Raiatea, Maupiti, o kterém se říká, že je to malé a stále autentické Bora Bora, a až na Bora Bora samotné,“ líčí Franěk, který slibuje lidem pohledy na ostrovy obklopené korály a oceánem plným různobarevného života. Vstupenky lze zakoupit na www.smsticket.cz, a to za 99 korun.

Papageno v kouzelném lese
KDY: 
30. května, 10:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 50 Kč

Komorní inscenace opery pro děti na motivy Kouzelné flétny W. A. Mozarta. Mozartova opera Kouzelná flétna představuje bezesporu vrchol skladatelovy operní tvorby. Přestože vybízí k mnoha různým výkladům, je to v podstatě pohádka, v níž vítězí dobro nad zlem. V německých divadlech bývá proto často hrána, mnohdy v nejrůznějších úpravách, pro dětské publikum. Plzeňská inscenace je právě takovým představením, které je určeno především dětským divákům, jež uvidí pohádku plnou imaginace, jevištních kouzel a vtipu, to vše za doprovodu Mozartových melodií. Děti provede kouzelným lesem ptáčník Papageno, společně s ním budou putovat po stopách prince Tamina, aby vysvobodili princeznu Paminu a také Papagenovi našli jemu podobnou družku.

Z parku lánského zámku.
OBRAZEM: Jana Jirásková vyrazila s fotoaparátem do parku prezidentského sídla