„Je známý především z působení ve skupinách Majerovy brzdové tabulky a Čp.8. Jeho tvorba, nazývaná „landscape folk“, obsahuje též náměty ze společné česko-německé historie a legend z česko-německého pomezí,“ uvádí spolek Wotrubia. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové pozvánky

Tuchlovické letní kino promítne v pátek českou komedii 3Bobule
KDY: 7. srpna, 21:00
KDE: Letní kino, Tuchlovice
ZA KOLIK: 100 Kč

Tuchlovické letní kino si pro své fanoušky připravilo další promítání. V pátek 7. srpna si příchozí budou moci užít českou komedii 3Bobule. Jedná se o pokračování oblíbeného příběhu z moravských vinic, ve kterém se divákům opět představí Tereza Ramba (dříve Voříšková), Kdyštof Hádek a Lukáš Langmajer. „Ochuzeni nezůstanete ani o vybrané pivo z pivovarů Zichovec či Máša. V udírně budou připraveny naše vyhlášené klobásy. Budeme se těšit na Vaši návštěvu,“ uvedli organizátoři promítání. Vstupné je 100 korun, areál letního kina bude otevřen od 20 hodin.

Ilustrační foto.Zdroj: Vladimír Havlíček

Koncert židovských dvojhlasů Dany Krausové a Jarky Kopecké
KDY: 9. srpna, 16:00
KDE: Kaple Mistra Jana Husa, Peruc
ZA KOLIK: ---

Kaple Mistra Jana Husa v Peruci bude v neděli 9. srpna dějištěm koncertu židovských dvojhlasů. Publiku se představí dvojice Dana Krausová a Jarka Kopecká, přičemž druhá jmenovaná bude kromě zpěvu ještě doprovázet na harmoniku. V repertoáru této dvojky nalezneme například Ose šalom, Šalom alejchem, Sisu et Jerušalajim, Jerušalajim šel zahav, Elí, Elí, Hava nagila, Hevenu šalom alejchem, Hine matov a další. První tóny zazní v 16 hodin.

Ilustrační foto.Zdroj: DENÍK/Alena Kaňková

Hudbu na slánské náměstí přiveze skupina U-Style
KDY: 8. srpna, 20:00
KDE: Masarykovo náměstí, Slaný
ZA KOLIK: volně přístupné

Devět koncertů je pro letošní léto nachystáno pro návštěvníky pátečních vystoupení Music on the Square na slánském Masarykově náměstí. A další vystoupení z této série si lidé budou moci užít v pátek 7. srpna. To na náměstí příchozím zahraje skupina U-Style. Muzikanti ve složení Stáňa Nebohá (zpěv, akustická kytara, klávesy) Frenk Drahoňovský (zpěv, elektrická kytara, akustická kytara), Petr Bříško (zpěv, klávesy, akustická kytara) a Adéla Vlachová (zpěv, vocal, saxofon) zahrají zúčastněným country a rock.

Koncert kapely Dřeváci v rámci Music on the Square.Zdroj: Jiří Skála

Pod Třešní zahraje kapela OrcheStar
KDY: 9. srpna, 20:00
KDE: Pod Třešní, Kladno
ZA KOLIK: dobrovolné vstupné

Kino Sokol Kladno připravilo pro své návštěvníky koncert Pod Třešní. Příchozí se mohou v neděli 9. srpna od 20 hodin těšit na kapelu OrcheStar. Skupina hraje pop a swing, včetně evergreeny 50. až 80. let. Inspirací jim jsou Milan Chladil, Karel Hála, Marta Kubišová, Yvone Přenosilová a další. Program kina bude pokračovat také v úterý 11. srpna od 21 hodin, kdy je v plánu promítání filmu CBGB: Kolébka punku. Kapacita kina je omezena na čtyřicet diváků. Vstup je dobrovolný.

Ilustrační foto.Zdroj: DENÍK/Radek Strnad