„Kromě závodu na rychlost vyhodnotí diváci kategorii Nejbáječnější plavidlo. Dále oproti loňskému závodu bude navíc vyhlášeno pořadí v klasické kategorii „NECKY – VANA“. Do této kategorie budou zahrnuta plavidla založená výhradně na klasickém principu neckyády, čili plovoucí necky nebo vana, vylepšení jsou povolena,“ uvedli organizátoři s tím, že závodu se mohou účastnit jakákoli bezmotorová plavidla poháněná lidskou nebo zvířecí silou či větrem. Posádky se mohou registrovat na číslech 603 215 815 nebo 736 682 550.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové pozvánky

Slánský band zahraje na náměstí
KDY: 17. července, 20:00
KDE: Masarykovo náměstí, Slaný
ZA KOLIK: volně přístupné

Devět koncertů je pro letošní léto nachystáno pro návštěvníky pátečních vystoupení Music on the Square na slánském Masarykově náměstí. V pátek 17. července zahraje příchozím Slánský Band. V jeho podání se veřejnost může těšit na pop-rock a taneční hudbu.

Koncert kapely Dřeváci v rámci Music on the Square.Zdroj: Jiří Skála

Veřejnost bude kempovat v muzeu
KDY: 18. července, 17:00
KDE: Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně
ZA KOLIK: 50 (dospělý) a 25 (dítě) Kč

Kempování v muzeu. Tak se jmenuje akce, kterou pořádá ve svém areálu Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. V jeho si tak veřejnost bude moci postavit stan a následně zde prožít noc. Stany lze stavět od 17 hodin. Od 18 hodin bude možné absolvovat speciální prohlídky výstav pro děti, o hodinu později se pak zapálí oheň. Na něm si přítomní opečou špekáčky, u táboráku si navíc také zazpívají. Ve 21 hodin je na programu bojovka, následují noční prohlídky muzea. Návštěvníci muzea by si měli přinést vlastní baterku, zúčastnit se akce je možné i bez přenocování. Poplatek za účast je 50 korun za dospělého a 25 korun za dítě do 15 let. Doporučená rezervace je mailu propagace@omk.cz nebo telefonu 607 084 508.

Ilustrační fotoZdroj: DENÍK

Společně oslaví Pozdní slunovrat
KDY: 18. července, 13:00
KDE: Účko Malvaňák, Velvary
ZA KOLIK: volně přístupné

Výkvět mládeže z Velvar a okolí pořádá akci s názvem Pozdní slunovrat. Na místě bude připravena zábava v podobě malování na obličej, balloon war nebo turnaje ve stolním tenise. Občerstvení bude zajištěno. Od 16 hodin budou příchozí svým zpěvem bavit NarČa, Vanilka a Natálka. Od 19 hodin pak bude veřejnosti hrát k tanci a poslechu DJ Aleksa.

V neděli 20. května příbramské divadlo doopravdy patřilo dětem. Program byl neobyčejně bohatý, přes ukázky vojenské a hasičské techniky po malování na obličej, divadelní pohádky až po rytířské kolbiště.Zdroj: Radek Velebil