Místní rybáři se vydají do takzvaného zátahu v 7 hodin, po skončení aktu výlovu si budou moci zúčastnění zakoupit čerstvé ryby. Kromě toho bude na hrázi rybníka připraveno tradiční občerstvení, a to včetně lahodných rybích specialit.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové pozvánky

Nad Libušínem budou létat draci
KDY: 3. října, 14:00 až 16:00
KDE: Na louce u kostela sv. Jiří, Libušín
ZA KOLIK: Volně přístupné

Libušínská drakiáda se uskuteční u místního kostela. Na příchozí čeká zábava v podobě tradičního zvyku – pouštění draků. Soutěžit se bude o nej draka. Zároveň si zúčastnění budou moci užít další aktivity, jako je například střelba z kuše. Na závěr si všichni společně opečou buřty. Fanoušky historie jistě nadchne také prohlídka kostela a dřevěné zvonice, zájemci se budou moci vydat také na naučnou stezku. Akce se koná za každého počasí.

Slaný na talíři nabídne lahodné pokrmy
KDY: 3. října, 10:00 až 18:00
KDE: Masarykovo náměstí, Slaný
ZA KOLIK: Volně přístupné

Slaný na talíři. Tak se jmenuje druhý ročník street food festivalu. Jeho návštěvníci si budou moci pochutnat na různých specialitách z mnoha koutů světa, jako jsou například belgické hranolky, trhané maso, hmyz, quesadilla, šneci, krokodýlí maso, rolovaná zmrzlina nebo žabí stehýnka. Vstupné je zdarma.

Živoucí město a jeho veřejný prostor
KDY: 3. října, 19:00
KDE: Kino Sokol, Kladno
ZA KOLIK: ---

Debatní večer, při kterém se lidé dotknout široké škály témat, je na programu kladenského kina. „Architektů se můžete zeptat na co chcete. Diskutovat budeme například o dobrých příkladech na Kladně i jinde, o veřejném prostoru, o dětech a jejich vnímání prostoru, o zeleni a vodě ve městě a dalších,“ uvedli organizátoři. Akce se uskuteční v rámci Dne architektury.

K mání budou knihy za korunové ceny
KDY: 3. října, 9:00 až 12:00
KDE: Knihovna Václava Štecha, Slaný
ZA KOLIK: Volně přístupné

V prostorách slánské knihovny se opět uskuteční burza knih. Na ní budou moci příchozí zakoupit různé vyřazené knihy za korunové ceny. Seznam vyřazených knih si lidé mohou prohlédnout na webových stránkách knihovny.