Přednáška o Novém Zélandu
KDY: 8. listopad 2019, od 19 hodin
KDE: Dům dětí a mládeže Ostrov, Slaný
ZA KOLIK: Volně přístupné

Cestovatelská přednáška Františka Jirků provede zúčastněné zemí na druhém konci naší planety. V Domě dětí a mládeže Ostrov bude řeč o Novém Zélandu, dvojici ostrovů, kde nejpočetnějšími obyvateli jsou ovce a krávy. Na přednášce o zemi, která svou rozmanitou přírodní krásou zaujala nejen tvůrce legendární filmové trilogie Pán prstenů, budou promítnuty fotografie cestovatele a fotografa Michaela Eicha.

Cestování vsedě - Nový Zéland

53. Slánské jazzové dny
KDY: 8. až 10. listopad 2019
KDE: Městské centrum Grand a kaple Nanebevzetí Panny Marie, Slaný
ZA KOLIK: 170 až 750 Kč

Víkendový jazzový festival začne v pátek v Městském centru Grand, kde od 18.30 hodin. Sobotní program se bude odehrávat od 14 hodin v kapli Zasnoubení Panny Marie a od 18.30 hodin opět v Grandu. V neděli se pak bude hrát pouze v kapli, a to od 14 hodin. Za vstupné zájemci zaplatí od 170 do 750 korun. V rámci festivalu se veřejnosti představí různí interpreti z Česka, Slovenska, Německa, Peru, USA, Velké Británie, Kanady či Nizozemska.

Festival jazzové hudby Jazz Goes to Town v Hradci Králové.

Pochod Strachkross
KDY: 9. listopad 2019, od 17 hodin
KDE: Labyrint klub Spirála, Kladno
ZA KOLIK: 30 Kč

Tradiční pochod za strašidly s názvem Strachkross, který je určený pro všechny věkové kategorie, vyrazí z Labyrint klubu Spirála v Litevské ulici v Kladně. Zúčastnění na trase dlouhé asi tři kilometry v lese Dlouhé Boroviny potkají se strašidly, pod jejichž dohledem budou muset plnit děsivé úkoly. S sebou si mohou vzít lampiony, nutná je pak pevná obuv a hlavně odvaha. Vstupné je 30 korun za osobu. 

Dana Syslová jako čarodějnice

International Blues Night
KDY: 9. listopad 2019, od 20.30 hodin
KDE: 9. listopad 2019, od 20.30 hodin
ZA KOLIK: Volně přístuné 

Poprvé se v sobotu v kladenském music clubu Dundee Jam na náměstí Svobody uskuteční koncert nazvaný International Blues Night. A jak už název akce napovídá, bude se jednat o bluesový koncert s mezinárodní účastí. Veřejnosti se představí kapley Filip Zoubek & TheBlues Q a The Brandysek Basement. Na podiu se představí muzikanti z USA, Velke Britanie, Slovenska a Česka. Vstup je dobrovolný. 

Kytara

Velká cena Slaného - 2. kolo
KDY: 9. listopad 2019, od 8.30 hodin
KDE: Dům dětí a mládeže Ostrov, Slaný
ZA KOLIK: 30 nebo 50 Kč

Velká cena Slaného 2019/20 – 2. kolo. Akce, která slibuje další napínavé souboje modelů sportovních vozů na největší autodráze ve Středočeském kraji. Tréninkové jízdy začínají ve slánském Domě dětí a mládeže Ostrov v 8.30 hodin, samotný závod pak odstartuje o půl hodiny déle. Děti a studenti za startovné zaplatí 30 korun, dospělí účastníci závodu pak 50 korun. Diváci mají vstup samozřejmě zdarma.

Ve Valašském Meziříčí se konal závod modelů aut.