Free Fest Unhošť 2019
KDY: 12. října 2019, od 11.30 do 21.30 hodin
KDE: Václavské náměstí, Unhošť
ZA KOLIK: Dobrovolné vstupné

Festival Free Fest naváže v sobotu 12. října na tradici unhošťských rockových akcí, přičemž na místním Václavském náměstí v době od 11.30 do 21:30 hodin vystoupí Kamil Střihavka a skupina Leaders, Ivan Hlas, kapely Dilated, Comedy & Beat, TBC, Eňo Ňůňo nebo také ZUŠ Unhošť či Vladimír Albrecht a František Konvalinka. Výtěžek z dobrovolného vstupné půjde na pomoc lidem s mentálním postižením. 

Ivan Hlas, Norbi Kovács a Jaroslav „Olin“ Nejezchleba čili Ivan Hlas Trio měli v úterý večer koncert na Stezce korunami stromů.

Chovatelská výstava králíků, drůbeže a holubů
KDY: 12. října 2019, od 8 do 16 hodin
KDE: Chovatelský areál, Smečenská 723, Kladno
ZA KOLIK: Volně přístupné

Kladenská základní organizace číslo 1 Českého svazu chovatelů okresní soutěžní výstavu králíků, drůbeže a holubů. Lidé si v rámci ní budou moci také prohlédnout expozici akvarijních rybek a rostlin. V 10 a 14 hodin pak na příchozí čeká ukázka králičího HOPu, v 11 a 13 hodin bude k vidění tanec se psem. Samozřejmostí bude možnost nákupu chovných zvířat, krmiva a chovatelských potřeb, i výkup králičích kožek.
Poslední zářijový víkend hostil vsetínský areál U Náhonu 6. Valašskou výstavu drobného zvířectva. Hodnotitel králíků Jiří Jurečka.

Bazárek U Kočičích tlapek
KDY: 12. října 2019, od 11 do 18 hodin
KDE: Kavárna U Kočičích tlapek, nám Star. Pavla, Kladno
ZA KOLIK: Volně přístupné

Kavárna U Kočičích tlapek, kterou veřejnost nalezne na kladenském náměstí Starosty Pavla, bude v sobotu hostit sedmý ročník bazárku ve prospěch kočiček z útulku Kočičí domov Sluníčko. Příchozí si budou moci pochutnat třeba na kávě či dortu, pomazlit se s kočičkami a třeba i nákupem v charitativním krámku podpořit kočky ze jmenovaného útulku. Zároveň lze darovat žrádlo, stelivo či hygienické prostředky.
První kočičí kavárna v Ústí a Marta Chrudimská

Hubertova jízda
KDY: 12. října 2019, od 10 hodin
KDE: Jezdecký areál JS Hanč, farma Beřovice
ZA KOLIK: 200 Kč (pro jezdce)

Šestadvacátý ročník Hubertovy jízdy je o víkendu na programu v Beřovicích. Slavnostní nástup koní a jezdců je v 10 hodin, přičemž zahájena bude jízda o půl hodiny později. Jízda je vhodná pro všechny kategorie jezdců a koní, i pro pony. Startovné je 200 korun. Akci v 19 hodin zakončí poslední soud a posezení s kapelou Pohodáři v hospodě U Chlumčáka v Jemníkách. Vstup na zábavu je 100 korun.
Hubertova jízda

Velká cena Slaného 2020
KDY: 12. října 2019, od 8.30 hodin
KDE: Dům dětí a mládeže Ostrov, Slaný
ZA KOLIK: Diváci vstup zdarma

Motorsportem ožije v sobotu slánský DDM Ostrov. Jednat se ovšem bude pouze o modely sportovních vozů, které zde budou závodit na autodráze v rámci Velké ceny Slaného 2020. Start závodů je naplánovaný na úder deváté hodiny, už o půl hodiny dříve ale začínají tréninkové jízdy. Za startovné zaplatí děti a studenti 30 korun, ostatní pak 50 korun. Diváci mají vstup na akci zdarma.

Dny otevřených dveří v Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice. RC modely aut