Ples kladenských myslivců
KDY: 1. únor 2020, od 20 hodin
KDE: Dům kultury Kladno
ZA KOLIK: Neuvedeno

Plesová sezóna je v plném proudu, a tak také sobota 1. února bude v Domě kultury Kladno na Sítné patřit bálu. Tentokrát se bude jedna o myslivecký ples, který zde pořádá kladenský okresní myslivecký spolek. Zúčastnění se mohou těšit na hudební doprovod v podání Hudby Taurus Jaromíra Laksy. Volnou zábavu pak zpestří vystoupení mysliveckých trubačů a noční překvapení. Ples myslivců začíná úderem 20. hodiny.

Myslivecký ples v ústeckém kulturním doměZdroj: Vilém Maruš

Výstava Blíž k přírodě
KDY: 1. únor 2020, od 14 hodin
KDE: Obchodní dům v ulici P. Bezruče, Kladno
ZA KOLIK: Volně přístupné

Prodejní výstavu fotografií zvířat ze Zooparku Zájezd, i z divoké přírody, s názvem Blíž k přírodě bude hostit kladenský obchodní dům. Jedná se o snímky Anežky Ťulákové, Tomáše Casky, Daniela Kolešky, Jitky Jonákové a Jiřího Marka. Vernisáž je na programu 1. února od 14 hodin. Na slavnostním zahájení budou speciálnímu hosty živá zvířata. Výtěžek z prodeje poputuje na chov ohrožených druhů zvířat.

Zoo Jihlava.Zdroj: Deník / Jaroslav Loskot

Od vysvědčení k tanci
KDY: 31. leden 2020, od 8 do 16.30 hodin
KDE: Labyrint, klub Spirála, Litevská, Kladno
ZA KOLIK: 400 Kč

Užít si pololetní prázdniny spolu s kladenským volnočasovým střediskem Labyrint budou moci školáci od 7 do 17 let. Připravena pro ně bude akce s názvem Od vysvědčení k tanci, která začíná v 8 hodin. Jak již název napovídá, bude se jednat o zábavné odpoledne plné her a hlavně tance. Za účast zaplatí zájemci 400 korun, přičemž jim bude poskytnuta kromě zábavy také strava a pitný režim. Přihlásit se lze na webových stránkách Labyrintu.

Z dětské mikulášské diskotéky v Chrášťanech.Zdroj: Václav Šolta

Procházka k hradišti
KDY: 1. únor 2020, od 10 hodin
KDE: Škola Oty Pavla, Buštěhrad
ZA KOLIK: Volně přístupné

Od buštěhradské školy vyrazí v rámci akce pořádané buštěhradským spolkem Věčně mladí senioři zájemci na sobotní vycházku. Cílem asi sedmikilometrového pochodu bude vrch Homolka u Stehelčevsi. Na jeho vrcholu bylo v pozdní době kamenné hradiště osídlené lidmi z takzvané hřivnáčské kultury. Kromě toho bude na programu také příjemné společné posezení v restauraci.

Silvestrovský pochodZdroj: Karel Neuberger

Burza knih ve Slaném
KDY: 1. únor 2020, od 9 do 12 hodin
KDE: Knihovna Václava Štecha ve Slaném
ZA KOLIK: Volně přístupné

Slánská knihovna ožije tradiční knižní burzou. Na její vstupní chodbě se veřejnost bude moci v sobotu v době od 9 do 12 hodin zapojit do pravidelné akce, v rámci které si lidé budou moci zakoupit různé knihy. Jednat se bude o vyřazené knihy, které zde seženou za pár korun. Seznam vyřazených knih si zájemci mohou prohlédnout z pohodlí domova, a to na webových stránkách knihovny www.knihovnaslany.cz.

Kniha (šp.)Zdroj: Pixabay