Rozsvícení vánočního stromu v Kladně
KDY: 1. prosinec 2019, od 16 hodin
KDE: Náměstí Starosty Pavla, Kladno
ZA KOLIK: Volně přístupné

První prosincový den se rozzáří vánoční strom na kladenském náměstí Starosty Pavla. U této příležitosti je připravený bohatý program, který začíná v 16 hodin. To v kostele Nanebevzetí Panny Marie vystoupí Kühnův dětský sbor. Následovat bude na náměstí koncert Kamila Střihavky a skupiny The Leaders, po kterém už bude strom splněných přání rozsvícen. Poté vystoupí na náměstí ještě Kühnův dětský sbor flétnový soubor Flauti Vivace a žáci ze ZUŠ Kladno v Moskevské ulici.

Vánoční strom v Kladně splní přání stovkám dětí.

Rozsvícení vánočního stromu ve Slaném
KDY: 30. listopad 2019, od 14 hodin
KDE: Masarykovo náměstí, Slaný
ZA KOLIK: Volně přístupné

Slavnost světla. Tak se jmenuje akce, při které se ve Slaném rozzáří vánoční strom. Spolu s ním se také rozsvítí veškerá ostatní vánoční výzdoba města. Kromě toho si veřejnost bude moci užít adventní tržiště, které se otevře ve 14 hodin. Od 16 hodin pak bude na náměstí k vidění pohádkové představení, vystoupení pěveckých sborů, dětské dílničky a doprovodné výstavy.

Slavnosti světla Slaný

Rozsvícení vánočního stromu v Unhošti
KDY: 1. prosinec 2019, od 16.45 hodin
KDE: Václavské náměstí, Unhošť
ZA KOLIK: Volně přístupné

Slavnostní rozsvícení vánočního stromku si užijí obyvatelé Unhoště v neděli na Václavském náměstí. Program tam začíná v 16.45 svátečním slovem faráře a starostky města, zájemci se mohou na akci vydat od sportovní haly světýlkovým průvodem, který začíná už v 16.15 hodin. Na náměstí pak na všechny budou čekat vystoupení žáků tamní základní, mateřské i umělecké školy.  Občerstvení bude zajištěno.

Vánoční strom. Ilustrační foto.

Rozsvícení vánočního stromu ve Stochově
KDY: 1. prosinec 2019, od 15 hodin
KDE: Mírové náměstí, Stochov
ZA KOLIK: Volně přístupné

Nedělní program ve Stochově, v rámci kterého bude rozsvícen vánoční strom, slibuje parádní podívanou. Příchozí se mohou těšit na koncert finalistky soutěže SuperStar Míšu Noskovou, vánoční laser show nebo vystoupení žáků umělecké školy. Připraveno bude občerstvení, malý trh, zdobení perníčků a krájení jablek. Lidé si s sebou mohou přinést zvoneček, a pomoci tak s rozsvícením stromku.

Vánoční strom

Rozsvícení vánočního stromu v Buštěhradu
KDY: 30. listopad 2019, od 14 hodin
KDE: Zámek Buštěhrad
ZA KOLIK: Volně přístupné

Zámecké nádvoří v Buštěhradu bude místem, kde budou zahájeny buštěhradské Vánoce. Na veřejnost zde bude čekat adventní jarmark s tradičními vánočními produkty a pochutinami. Na programu je také vernisáž výstavy Malujeme Buštěhrad nebo vystoupení orchestrů ZUŠ Buštěhrad. Samotné slavnostní rozsvícení buštěhradského vánočního stromu proběhne úderem sedmnácté hodiny.

Vánoční strom v Písku.