Dvě benefiční představení
KDY: 21. prosinec 2019, od 14 a 16 hodin
KDE: Divadélko U Zvonu, Kladno
ZA KOLIK: 80 Kč a 60 Kč (děti)

Kladenské divadélko U Zvonu odehraje v sobotu 21. prosince hned dvojici představení, které pomohou dobré věci. Od 14 hodin publikum bude moci zhlédnout pohádku s názvem Popletené koťátko, od 16 hodin pak příběh O Koblížkovi. Výtěžek z této akce poputuje na pomoc dětem bez domova z Dětského centra Kladno. Za vstupné dospělí zaplatí 80 korun, děti pak 60 korun. První zmiňované představení je vhodné pro děti od 2 let, druhé pak od 3 let.

Dětské představení Veselá hudební škola v Městském Tylově divadle v Kutné Hoře.Zdroj: DENÍK/Ondřej Dvořák

Páteční koncerty na slánském náměstí
KDY: 20. prosinec 2019, od 17.30 hodin
KDE: Masarykovo náměstí, Slaný
ZA KOLIK: Volně přístupné

Páteční vánoční koncerty na Masarykově náměstí si loni občané oblíbili, a tak se mohou těšit na tenhle seriál i letos. Tento pátek příchozím bude na veřejnost na náměstí čekat hned dvojice vystoupení. V 17.30 hodin program zahájí děti ze 3. Základní školy ve Slaném, po nich si příchozí užijí koncert populárního slánského pěveckého sboru Consortium Camerale Slanense. Chybět nebude tržiště s občerstvením, a to včetně svařeného vína.

Pěvecký soubor Consortium Camerale Slanense.Zdroj: Deník / Kateřina Nič Husárová

Adventní neděle na tvrzi
KDY: 22. prosinec 2019, od 13 do 17 hodin 
KDE: Tvrz, Velká Dobrá
ZA KOLIK: Volně přístupné

Tvrz v obci Velká Dobrá ožije adventem. V neděli 22. prosince zde bude k vidění výstava papírových betlémů. Kromě toho se bude prezentovat Spolek hradu Jenčov. Lidé si budou moci zakoupit ručně vyrobené svíčky z včelího vosku, vánoční ozdoby z filcu, vosku a dalších materiálů. Příchozí se mohou těšit na horké nápoje a další občerstvení, pro děti bude připravena vánoční dílnička. Dopoledne se bude předávat Betlémské světlo. 

V děčínském muzeu vyráběli adventní věnce.Zdroj: Deník / Alexandr Vanžura

Prodej ryb v Žilině
KDY: 22. a 23. prosinec 2019
KDE: Hostinec U Růžičků, Žilina
ZA KOLIK: Volně přístupné

Také letos se před žilinským hostincem U Růžičků uskuteční tradiční vánoční prodej ryb. Místní rybáři ho naplánovali na neděli 22. prosince a pondělí 23. prosince. Prodej bude vždy začínat v 9 hodin, v neděli končí v 17 hodin a v pondělí pak ve 12 hodin. Příchozí si budou moci vybrat mezi kapry, pstruhy a amury. Ryby na přání rybáři také vykuchají. Žilinští rybáři dělat své speciality, jako jsou například kapří hranolky nebo vodnické placky.

Lidé si mohli vybrat ze třech druhů ryb - kapr, pstruh a amur.Zdroj: Deník / Jan Brabec

Bohatý program na kladenském náměstí
KDY: 20. až 22. prosinec 2019
KDE: Náměstí Starosty Pavla, Kladno
ZA KOLIK: Volně přístupné

Víkendový vánoční program na kladenském náměstí odstartuje v pátek v 18 hodin koncerty skupin Kupa a Eddie and Friend. V sobotu pak kulturní dění začíná v 16 hodin, veřejnost si bude moci užít vystoupení Ivan Hlas Tria, Knopfler Night a Ondřeje Rumla. V neděli pak pódium odžije v 16.30 hodin. Hrát a zpívat bude Kašpárek v rohlíku a Vlasta Horváth. Pro děti bude v sobotu a v neděli připravena Ježíškova cesta, která začíná v Kladenském zámku.

Kapela Ivan Hlas Trio byla vyvrcholením Sametového festivalu v Chotěboři.Zdroj: Miloš Novák