Zimní hudební festival Valník
KDY: 18. leden 2020, od 17 hodin
KDE: Městské centrum Grand, Slaný
ZA KOLIK: 200 Kč 

Příznivci rockové hudby si budou moci v sobotu 18. ledna užít slánský festival zimní Valník, který se startuje v 17 hodin v Městském centru Grand. Příchozí se mohou těšit na vystoupení hudebních skupin Láska, Totální nasazení, Projekt Parabelum, The Fialky a Znouzecnost. Specialitou letošního ročníku festivalu pak bude koncert moskevské skupiny Mad Band. Za vstupenky zájemci zaplatí 200 korun.

Na 20. ročník slánského festivalu Valník si našlo cestu 2041 návštěvníků.Zdroj: Deník / Josef Rod

Komentovaná výstava Z kladenských zápisníků
KDY: 19. leden 2020, od 15 hodin
KDE: Kladenský zámek
ZA KOLIK: 50 Kč

Galerie Kladenského zámku aktuálně hostí výstavu s názvem Z Kladenských zápisníků. Drtivou většinu vystavovaných kousků tvoří díly známých kladenských výtvarnic Jitky a Květy Válových. A právě tuto výstavu si budou moci v neděli lidé projít přímo s její kurátorkou Dagmar Šubrtovou, která bude povídat o zásadních životních momentech výtvarnic. Kromě ní zavzpomíná na sestry Válovy také Jiří Hanke.

Sestry Válovy připomíná pamětní deska a nově zpřístupněný ateliér.Zdroj: MMK

Brandýsek má talent
KDY: 17. leden 2020, od 16 hodin
KDE: Kulturní dům, Brandýsek
ZA KOLIK: Volně přístupné

Hledat občany, kteří umí něco výjimečného, budou v pátek v Brandýsku. V místním kulturním domě, respektive bývalém kině, se po vzoru talentových soutěží, se kterými se na televizních obrazovkách v posledních letech roztrhl pytel, uskuteční soutěž Brandýsek má talent. Příchod poroty a soutěžících je naplánován na 15. hodinu. Soutěž je vhodná pro soutěží ve věku od 5 do 100 let.

Drezura lvů a tygrů, vzdušná akrobacie, žonglování i klauni pobaví návštěvníky Cirkusu Budapešť, který až do 18. září zakotvil v Olomouci na třídě 17. listopadu vedle sokolovny.Zdroj: DENÍK/Jiří Kopáč

Novoroční charitativní krámek
KDY: 18. leden 2020, od 11 do 18 hodin
KDE: Kavárna U Kočičích tlapek, Kladno
ZA KOLIK: Volně přístupné

Kladenská kočičí kavárna, kterou veřejnost nalezne na náměstí Starosty Pavla, pořádá spolu s panem Kocourkem z Feliti novoroční charitativní krámek. V kavárně budou na příchozí čekat sladké speciality, lahodná káva, i kočičky k pomazlení. V charitativním krámku se pak bude prodávat spousta drobností, jejichž koupí lidé podpoří kočky bez domova z celé České republiky. Podpořit chlupáče můžete i darováním věcí do prodeje.

Bengálská kočkaZdroj: Shutterstock

Karneval a maškarní ples ve Stochově 
KDY: 18. a 19. leden 2020
KDE: Sokolovna, Stochov
ZA KOLIK: 150 Kč / volně přístupné

Stochovská sokolovna ožije o víkendu hned dvojicí podobných akcí. V sobotu od 20 hodin se v ní koná patnáctý maškarní ples, na kterém zahraje kapela V Pantoflích. Vstupné je 150 korun. O den později, tedy v neděli, se v prostorách sokolovny uskuteční dětský karneval. Dvouhodinová porce zábavy začíná ve 14 hodin, přičemž vstupné je dobrovolné. Každé dítě dostane balíček do tomboly.

Maškarní ples ve Stonařově se konal v sobotu 16. březnaZdroj: Ivan Šulc