Zrní – vánoční akustický koncert při svíčkách + křest vinylu

Akce již skončila

Vstupné: předprodej 220 Kč (goout.net)

Po vyprodaném křtu alba Jiskřící ve Foru Karlín se Zrní vrací zpět ke svému odkazu, ze kterého kdysi vzešli. A právě takový bude vánoční koncert v domovském Kladně. Křest vinylu, svíčky a Zrní s váma a vy s ním.

Můžeme si klást otázku, co je ideální koncert a jak by měl vypadat? Určitě se shodneme, že by měl být o přímém kontaktu s lidmi, o bourání bariér, propojení energie a chvilkovém ocitnutí se společně na jedné lodi. Radostně hrát a radost dávat, projít si katarzí uměním, zažít tu euforii, oprostit se od stresu, sebehodnocení a na chvíli setrvat v přítomnosti. Vzít sebou lidi na vlnu a spolu s nimi si zasurfovat v melodiích a písničkách.

„Zažili jsme v Bratislavě před nedávnem situaci, kdy přestal v klubu už na zvukovce jít proud. Donutilo nás to improvizovat a odehrát ten koncert akusticky. Teda ne uplně. Napadlo nás na poslední chvíli dotáhnout jednu zásuvku z nedalekýho fast foodu, abychom alespoň přizvučili zpěv, housle, kytaru a rozsvítili pár světel. V celym klubu se svítilo svíčkama, my hráli pod podiem, mezi lidma, bez elektronickejch podkladů, lidi s náma zpívali. No a bylo to kouzelný. Intimní a dobrodružný. Druhej den, na cestě dodávkou jsme se shodli, že tohle musíme zopakovat. Inspirovat se touhle nečekanou situací a odehrát takhle část koncertů v příštim roce. Simulovanej black out. Černá hodinka,“ komentuje speciální koncertní formát frontman Honza Unger a dodává: „a začnem už jednim koncertem letos. Vánočnim koncertem v domovskym Kladně v kině Sokol, což je místo, který se stává ohniskem kladenskýho kulturního života. Prostor, ze kterýho máme velkou radost. Zahrajem tu tenhle svíčkovej koncert, uspořádáme černou hodinku, simulovnej částečnej black out. A pokřtíme tu Jiskřící vinyl. To k sobě pasuje. Vánoce, vinyl, Sokol, černouhelný Kladno, černohodinkovej koncert při svíčkách. A to se asi naučíme i nějaký koledy. Těšíme se!“

-------------------------------------------------------------------------------------------

ZRNÍ
Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky
S talentem na melodie, mísením moderního zvuku, současné elektroniky a písničkářské poetiky jsou ikonou novátorství a hledačství na české alternativní scéně. Od hraní na ulici se talentem a pílí vypracovali na její pomyslný vrchol. Vzhledem ke stylové otevřenosti a instrumentální zralosti je v jejich nezaměnitelné hudbě slyšet akordeon i beatbox, flétna i experimenty s looperem. Kolektivně utvářená akusticko-elektronická hudba s mnohovrstevnatými texty se tak chvílemi ponořuje i do muzikantských krajin taneční hudby a ambientu. Jejich osobitý projev na pódiu je stejný jako jejich muzika: autentický, hutný, energický a hypnotický.
Bez kalkulu, kompromisů a velkého labelu za zády sklízejí jejich desky ceny a nominace. Kromě vyprodaných klubů a hraní na velkých festivalech na hlavních podiích v hlavních časech jsou například majiteli ceny Anděl 2012 za Objev roku.

Pod producentským dohledem Ondřeje Ježka a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka alias Pjoni (SR) natočili ve Španělsku desku Jiskřící, kterou si opět sami vydali. Páté řadové album vyšlo 31. března 2017. Nyní startuje 2. část Jiskřícího turné.
Zrní je hra. Zrní je pohyb.

Složení kapely
Jan Unger / zpěv, kytara, flétna
Jan Juklík / kytara, zpěv
Jan Fišer / housle, zpěv
Jan Caithaml / baskytara, zpěv
Ondřej Slavík / bicí, akordeon, beatbox, zpěv

Diskografie
2017 - Jiskřící
2015 – Čtyři Honzové a jeden Ondřej v severní části Střeleckého ostrova (Zrní živě akusticky)
2014 – Následuj kojota
2012 - Soundtrack ke konci světa
2012 - Kolik váží vaše touha (záznam hudby k tanečnímu představení)
2011 - Hrdina Počítačový hry jde do světa
2009 – Voní

Více info
FACEBOOK: www.facebook.com/kapelazrni
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kapela_zrni/
YOUTUBE: http://www.youtube.com/ZRNI00
ZRNI SHOP: http://www.zrni.cz/obchod
TWITTER: https://twitter.com/zrni
WEB: www.zrni.cz

8. 12.  (20:00–22:00)
T.G.Masaryka 2320, Kladno
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT