Koalice, kterou utvořila vítězná Volba pro Kladno (VPK) společně s hnutím ANO má ve třiatřicetičlenném zastupitelstvu převahu devatenácti hlasů.

Na zasedání byla kromě primátora a jeho náměstků volena i nová městská rada, která oproti dosavadnímu stavu posílila z devíti na jedenáct členů. Na základě koaliční smlouvy reprezentuje VPK sedm radních a další čtyři místa náleží partnerům z ANO.

VPK má kromě primátora také náměstka Přemysla Mužíka, hnutí ANO náměstka Františka Bureše, který je dosavadním ředitelem Sportovních areálů města Kladna. Dalším, neuvolněným náměstkem za ANO se stal Robert Bezděk (ANO), který je zároveň i krajským radním. V radě města Kladna dále usednou Danuše Draškovičová (ANO), David Homer (za VPK), Tomáš Kadlec (ANO), Jiří Klesnil (za VPK), Marcela Malcová (za VPK), Ondřej Rys (za VPK) a Petr Ullrych (za VPK).

Uvolněných radních, kteří budou pro město pracovat na plný úvazek, odhlasovali zastupitelé sedm.

Předsedou finančního výboru byl zvolen Tomáš Kadlec (ANO) a předsedou kontrolního výboru Leoš Stránský (ODS).

VPK má aktuálně v zastupitelstvu 14 mandátů, druhá skončila ODS se šesti mandáty, třetí ANO se třemi mandáty, stejný počet získala i koalice Opravíme Kladno (Piráti a STAN). Do tří křesel usedla SPD.

Milan Volf se narodil 20. dubna 1963 v Kladně. V čele města byl v letech 1998 až 2004, 2014 až 2018 a opět od roku 2020. Nejdříve jako starosta, po roce 2000, kdy se Kladno stalo statutárním městem, už jako primátor. Bývalý člen ODS a bývalý hokejový útočník je od roku 2010 předsedou grémia strany Volba pro Kladno.