Příjezd prezidenta i jeho samotnou volbu provázela velmi přísná bezpečnostní opatření. Do volební místnosti se tak dostala jen část novinářů. Pan prezident přijel v dobré náladě, představil se volební komisi jako nový občan Lán a na dotazy novinářů, proč mají chodit k volbám, reagoval tradičně s humorem sobě vlastním.

„Jak už jsem odpověděl při jednom provokativním rozhovoru v rádiu, voliči mají jít ke komunálním volbám proto, aby jejich obce neřídili pitomci. V každé, zejména západoevropské a obecně demokratické zemi, jsou komunální volby i referendum o vládě. Vezměte si jako klasický příklad Francii a nejenom Francii. Přál bych lidem, aby k volbám přišli a to ze dvou důvodů. Pokud jsou s vedením obce spokojeni, účast ve volbách je poděkováním. A pokud nejsou s vedením obce spokojeni, jediný způsob jak se neoblíbených zbavit, je opět účast ve volbách,“ sdělil přímo ve volební místnosti prezident.

Pozdravit hlavu státu přišel i starosta Lán Karel Sklenička, který po šestnácti letech ve své funkci definitivně končí, podobně jako prezident, už kandidovat dále nebude. Představitel obce tak pozdravil nejen Miloše Zemana, ale i členy volební komise a další lánské spoluobčany, kteří čekali před školou. "Zdravím všechny a mějte se moc krásně. Nyní už pospíchám za svojí ženou, abychom mohli jít společně volit," uzavřel starosta.