„Po šestnácti letech starostování, kterému předcházely čtyři roky ve funkci místostarosty obce, předávám vedení obce svým nástupcům. Jsou to lidé z našeho volebního uskupení Společně pro Lány a Vašírov, kteří se mnou po celých šestnáct let spolupracovali. Věřím, že budou nadále pokračovat ve směru, který jsme započali,“ řekl ve funkci končící Karel Sklenička. A zároveň potvrdil, že jeho nástupce jistě udrží vysoký level obce Lány.

Na druhé straně si Lány na prezidentskou obec nehrají. „To nám podsouváte vy novináři. My z toho nic moc nemáme. I tak z toho plyne pro nás obrovský závazek,“ dodává Sklenička.

„Nový pan starosta, doufám, že půjde v našich šlépějích. Bude mít k ruce dva místostarosty, kteří jsou z našeho sdružení. Což je deset z jedenácti zvolených zastupitelů. „Kdo bude kromě pana Ernesta Kosára ve vedení Lán, ještě nevím, ale doufám, že se to příliš nezmění,“ konstatuje Sklenička.

Vzhledem k tomu, že v této skladbě řídili obec společně roky, věří i končící Karel Sklenička, že klíčové akce zůstanou zachovány, ať už Masarykova vatra, Kulinářský jarmark, Klobouk dolů a další.

V Lánech je připravena i řada investičních akcí. „Do majetku obce jsme zakoupili objekt, kde bývalo nákupní středisko Dubina, muzeum sportovních vozů, které provozoval kdysi pan Charous. Stálo nás to 14 milionů korun. Vše je jedna budova. Nyní zde funguje podnik pod názvem Bechnerův statek,“ uvedl Sklenička.

„Spolu s tím ožila i restaurace někdejšího hotelu v Lánech. „Restaurace je nyní opět výborná, činnost zahájila v květnu, byly tam i svatby. A postupně se služby i rozšiřují. Chtěli bychom, aby se tam konaly i Lánské letní slavnosti,“ uzavřel dosluhující starosta.

Volební speciál Kladenského deníku najdete ZDE