Hlasy voličů na obhájení křesla na radnici starostce, která je i krajskou zastupitelkou, tentokrát nestačily a vítězem voleb se stal dosavadní čtyřiačtyřicetiletý místostarosta Tomáš Burda z uskupení Společně pro Smečno, které má 6 mandátů. Jak sám potvrdil, všem voličům za podporu velice děkuje. O tom jaká bude ve Smečně koalice budou teprve jednat.

„Úspěch ve volbách vnímám jako vítězství současného vedení města a zároveň jako poděkování obyvatel za naši dosavadní práci. Stejně jako paní starostka jsem v zastupitelstvu šestnáct let. Vzhledem k tomu, že mám ještě i své zaměstnání a byl jsem dosud neuvolněný, musím vše nejprve projednat se svým zaměstnavatelem a lidmi na kterých mi záleží,“ potvrzuje Tomáš Burda. „V každém případě důvěra smečenských voličů je pro mě nesmírně zavazující a rozhodně je nechci zklamat,“ dodal.

Volební speciál Kladenského deníku najdete ZDE.

Složení zastupitelstva, i to zda vítěz usedne do čela radnice, budou Smečenští znát nejdříve v říjnových dnech. Kromě výše jmenovaných uskupení získala Alternativa 3 mandáty, Přátelé a patrioti Smečna 1 mandát.