Předchozí
1 z 13
Další

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. Témata, která vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby?

Dejte nám vědět a zapojte se do velké ankety Deníku. V projektu se podíváme do více než dvou stovek obcí a měst napříč celou zemí a zmapujeme hlavní témata, o kterých se u vás živě diskutuje a diskutovat bude. Své názory můžete sdělovat v exkluzivní anketě.

Volby 2022Volby 2022Zdroj: Deník


Stanislava Klicmanová Maříková
Předsedkyně oblastní výkonné rady Českého červeného kříže, Hřebeč

Stanislava Klicmanová Maříková, Hřebeč.Stanislava Klicmanová Maříková, Hřebeč.Zdroj: Deník/Kateřina Nič Husárová
Protože jsem seniorka, uvítala bych, kdyby se v naší obci více pamatovalo na starší lidi. Osobně jsem na všechno sama a i když stále pracuji, už mi bude 89 let. Pro mě by bylo ideální vedení obce takové, které více pamatuje na sociální oblast. Více komunikace se seniory, návštěvy seniorů, akce pro seniory, nebo třeba jen odvézt nadměrný odpad, když sami nemůžou s věcmi do sběrného dvora a aby byl v naší obci větší pořádek. Za mě určitě rozhodne téma ze sociální oblasti.

Alena Kottová
Vzdělavatelka Sokolské župy Budečské, Kladno

Alena Kottová, KladnoAlena Kottová, KladnoZdroj: Deník/Michal Bílek

Z mých zkušeností vím, že lidem v současné době chybí lepší komunikace s radnicí, aby se bral větší ohled na názor občana. Je potřeba brát více ohledů na to, co lidé skutečně potřebují například v místě bydliště. Když se u nás rekonstruovala Ostravská ulice, bylo to velice smutné a kvůli rozšíření parkoviště musela ustoupit spousta zeleně. Některé úpravy byly provedeny nešťastně a lidem nevyhovují a zeleň byla místy vykácena i zbytečně. Nikdo se s námi o tom ale nebavil. To bych ráda, aby se změnilo. Také bych ráda, aby se vrátil život do města a zvláště pak na pěší zónu. Nyní je tam mrtvo a obchody i restaurace z velké části zavřené. Za mě rozhodne určitě toto téma.

Tomáš Abrham
ředitel domova seniorů, Kladno

Tomáš Abrham.Tomáš Abrham.Zdroj: Bohumil Kučera

Protože jsem také fotbalista a v současné době trénuji kluky na SK Kladno, moje klíčové téma je určitě i nadále podpora sportu. Mohu říci, že v současné době se mnohé zlepšilo, ale přesto fotbal potřebuje hlavně novou dětskou členskou základnu. Kdo přinese takový volební program, bude určitě mým favoritem. Velkým plusem je i to, že stadion SK Kladno již patří městu, to velmi oceňuji a stejně tak bych rád, kdyby zastupitelé v dalším roce uvolnili peníze na vybudování nového tréninkového trávníku s umělým povrchem. I to je moje priorita.

Blanka Dvořáková
Zakladatelka Speciálních škol Slunce a ředitelka Nadačního fondu Slunce, Unhošť

Blanka Dvořáková.Blanka Dvořáková.Zdroj: Deník/Michal Bílek

V našem městě máme vše, co potřebujeme k životu a město se nadále rozvíjí. Já jsem spokojená hlavně proto, že vedení města hodně pamatuje na sociální oblast, což je pro mě jednou z životních priorit. Mně a našim klientům se v Unhošti žije dobře. U nás ve městě tyto věci fungují jak za současného vedení, tak fungovaly i v době, kdy jsme mívali jinou starostku nebo jiné starosty. Za mě určitě rozhodne sociální oblast.

Lubomír Čužák Rys
Sportovec, spisovatel, bavič, někdejší komorník Jaromíra Jágra, Kladno

Lubomír Čužák Rys.Lubomír Čužák Rys.Zdroj: Jitka Krňanská

Protože jsem Kladeňák a bývalý hokejista, za mě je určitě nosné téma rekonstrukce zimního stadionu, která se díky městu podaří dotáhnout do konce a primátor Milan Volf pro to udělal maximum. Je vidět, že se na radnici snaží a makají, v ulicích je to vidět na mnoha projektech, přestože na to vedení města nemělo celé volební období, když se radnice v průběhu čtyř let obměnila. Obdivuji tu trpělivost a výdrž s jakou se v Kladně daří dotahovat projekty. Pochopitelně, lidé budou vždy nespokojení, protože se nikdy nezavděčíte každému. Za mě ale určitě rozhodné téma podpory sportu a rozvoj města a to se děje.

Jana Hůlová
Jednatelka hotelu, Slaný

Jana Hůlová.Jana Hůlová.Zdroj: archiv Jany Hůlové

Pochopitelně mě ze všeho nejvíce zajímají témata, které souvisejí s mojí profesí. Za mě je klíčová podpora cestovního ruchu a podnikání, což zase nejsou úplně témata, které může vyřešit město. Přesto cokoli Slaný pro své zviditelnění udělá a podaří se k nám díky tomu lákat návštěvníky a turisty, jsme za to rádi. Určitě má město co nabídnout, ať už jsou to památky nebo příroda v okolí. V našem městě jsem spokojená s tím, že výborně funguje městská nemocnice a stejně tak školství máme na dobré úrovni. To bych ráda, kdyby se i nadále zachovalo.

Jan Vicenec
Jednatel zemědělského družstva Agra Řisuty, Kačice

Jan Vicenec.Jan Vicenec.Zdroj: archiv Jana Vicenece

U nás v Kačici se patrně ani žádný volební boj nepovede. Vždycky je to o osobnostech. Vedení, jaké v současnosti máme, v čele se starostou Liborem Němečkem, funguje skvěle a za ta dvě volební období, kdy obec vede, se udělala spousta skvělých akcí a pokračuje se dál. Pamatuje se zde i na krajinotvorbu, máme nový rybník, čápy, kteří nás proslavili, školu, knihovnu, fungující obchody, nový domov pro seniory, vyhlášené řeznictví, květinářství i špičkovou cukrárnu, takže to do naší obce přitahuje spoustu návštěvníků. Nyní se dokonce s místní soukromou firmou pracuje na vytvoření volnočasového centra. Pro naše obyvatele se toho dělá moc, spousta akcí. My jsme spokojení.

Radek Hlavatý
Jednatel sportovních areálů VSH, Pchery

Radek Hlavatý.Radek Hlavatý.Zdroj: archiv Radka Hlavatého

Podle mého názoru to bude téma vize do budoucnosti. Od posledního volebního období máme v naší obci novou starostku Kateřinu Mahovskou. Musím říct, že za poslední volební období prochází naše obec velkou proměnou a povedlo se udělat velké množství práce. Jsem moc rád, že s realizacemi projektů pomáhá dobrovolně i mnoho občanů a vše jde tak rychleji. Doufám, že v dalším volebním období se podaří dokončit revitalizaci parku v centru obce, dokončí se opravy Zvonice a povede se vybudovat nový sportpark.

Roman Pejša
Ředitel Dětského domova, Slaný

Ředitel dětského domova Ledce Roman Pejša.Ředitel dětského domova Ledce Roman Pejša.Zdroj: Deník/Michal Bílek

Dával bych akcent na sociální politiku, pomoc při zabezpečení volnočasových aktivit hlavně pro děti. Jsem například velmi rád, že se konečně podařilo ve městě prosadit výstavbu nové sportovní haly a budu rád, když se podaří co nejdříve nahradit zaniklý skatepark, který musel na Hájích ustoupit nové výstavbě. Za mě určitě zvítězí tato témata.

Petr Šála
Ředitel Domova Pod Lipami, Kladno

Petr Šála.Petr Šála.Zdroj: archiv Petra Šály

Rád bych, aby na Kladně šly v politice konečně osobní spory mezi bývalým a současným vedením stranou, aby se dělalo něco pro lidi a byla vidět ve městě kultura a sport šel i dál nahoru. Rozhodně si myslím, že po dvou dekádách by se měla do vedení města dostat nová krev, nová osobnost. Určitě lidé uvítají takový volební program, který bude pro oživení pěší zóny, kde vymizely obchody, restaurace a veškerý život, kde už ani odpoledne nikoho nepotkáte, natož večer. A rozhodně bych nerad, aby se podporovala výstavba dalšího obchodního domu jako je tomu nyní. Do centra města se za takových podmínek nemůže život nikdy vrátit.

Jiří Skála
fotograf, Slaný

Jiří SkálaJiří SkálaZdroj: Deník/Kateřina Nič Husárová

Pro mě je v našem městě prioritou, aby se vedení města dobře staralo o stávající majetek, který má a ne, aby vznikaly další stavby, o které patrně v následujících letech nebudeme moci ani pořádně pečovat. Je potřeba opravit okresní dům, vymyslet, co bude se stále zavřeným nevyužitým parkovacím domem. Město aktuálně začalo stavět na dluh i sportovní halu, ale myslím, že je to pro už tak napjatý rozpočet a v dnešní době zdražování všeho obrovská zátěž, na kterou můžeme doplatit, když uvážíme, že se rekonstruuje za velké peníze nyní i venkovní plovárna.

Michaela Pilařová
zpěvačka, Řisuty

Michaela Pilařová.Michaela Pilařová.Zdroj: archiv Michaely Pilařové

Naše obec žije hlavně kulturou a to je pro nás s partnerem příznivé, protože jsme oba muzikanti. V Řisutech žijeme necelé čtyři roky. Bydlí se nám tu dobře, protože celoročně obec pořádá pro místní lidi spoustu akcí. My jsme neustále nadšení a máme zde spoustu nových přátel jako jsme neměli dosud za celý život. Společně s přítelem pořádáme nyní v obci 1. ročník festivalu Folkové Řisuty, takže i v tomto máme podporu obce. V Řisutech to milujeme a nic nám zde nechybí. Jsme moc rádi na venkově. Jediné, čeho se trochu obávám, je rozvíjející se výstavba na poli ve směru na Ledce. Vznikají tam nové bytovky, kam přibudou noví obyvatelé a tím se následně změní i celé skladba dosavadních Řisut. Uvidíme, jestli mezi nás budou chtít zapadnout a nebo se obec pro tyto lidi stane jen další noclehárnou Prahy.