V sobotu se konalo finále již třináctého ročníku Sportovního turnaje o cenu starosty v Horním Bezděkově.
Tradiční turnajové disciplíny se skládaly z dvouhry a čtyřhry v tenise, stolním tenise, volejbalu a nohejbalu. Příznivci zábavnějších disciplín se mohli účastnit turnaje v šipkách či karetní hře lora.

Pro dětské účastníky bylo připraveno celkem pět základních disciplín. Stolní tenis, petanque, kroket, přehazovaná a košíková.
Celková účast se vyšplhala na téměř stovku soutěžících. V řadách dospělých se na startovní čáru postavilo šedesát závodníků. V dětských disciplínách se utkalo třicet neohrožených bojovnic a bojovníků. „Účast je v porovnání s minulými ročníky slabší. Závisí to ale samozřejmě na časových možnostech soutěžících,“ uvedla organizátorka turnaje.

Nejstarším sportovcem byl Bohumil Prošek, který ve svých sedmasedmdesáti letech bojoval s tenisovou raketou v ruce. Nejmladší soutěžící Richard Pekara oslaví teprve své třetí narozeniny.

Turnaj jako každoročně začal prvním srpnovým dnem. „Čtrnáct dní před startem klání jsme vyvěsili přihlášky. Účastníci se při zahájení turnaje rozlosovali a dohodli si dle svých časových možností termíny zápasů,“ upřesnila organizátorka. Sobotnímu finále předcházely tedy celé tři týdny každodenní těžké dřiny a snahy všech sportovců.

V dětských disciplínách v hodu na koš a zároveň vítězkami v kroketu se staly Aneta Šprihgrová a Nikola Reholová. V petanque získali prvenství Tomášek Kouba a Kristýna Morávková. Stolní tenis potom nejlépe zvládli Ondřej Pekara a Katka Drhovcová.
V tradičních disciplínách se první ve stolním tenise umístil Petr Čermák ve dvojhře mužů, Michal Prošek s Petrem Salačem ve čtyřhře, Pavla Drhcová ve dvouhře žen a dvojice Pavla Drhovcová a Michal Prošek ve smíšené čtyhře.

V nohejbalu zvítězila dvojice Michal Prošek s Petrem Salačem a ve volejbale získal prvenství sportovní tým Olboys.
V tenisové dvouhře mužů vyhrál Petr Čermák, ve čtyřhře potom dvojice Richard Pánek a Zbyněk Spousta. Ve čtyřhře žen své prvenství získaly Petra Novotná a Eva Šhajdaufová. Smíšená čtyřhra nejlépe šla dvojici Petr a Jiřina Čermákovi.

V netradičních soutěžních disciplínách se v šipkách nejvíce dařilo Karlovi Rývovi. V karetní hře lora zvítězil Marin Kostečka.
Na vítěze čekala již tradiční ocenění ve formě pohárů, věcných cen, šampaňského, školních potřeb, sladkostí, triček, kosmetiky a dalších.
Před udílením cen před tribunu vítězů a do areálu sportovního dění vtrhla nečekaná návštěva, unesená nevěsta na útěku. Její přítomnost rozveselila nejenom dětskou, ale i dospělou část osazenstva.