Oba muzikanti v podání Bohuslava Ježka seniora a Bohuslava Ježka benjamina jsou známými a kamarády oslovováni spíše jen jako Bohouškové nebo Ježci. Dvojice složená z dědy a vnuka hraje již od roku 2005.

Bohouš starší je muzikantem dlouhá léta a hudba mu byla denním chlebem i za dob jeho působení ve slánském armádním souboru. Sám třímal v rukou harmoniku už jako malý capart. Jablko, byť ob generaci, nepadlo ale daleko od stromu a Bohouš nejmladší doslova podědil lásku k hudbě a také on se s harmonikou denně mazlí už od pěti let.

Jeho úplně první byl papírový hudební nástroj. Harmoniku coby hračku dostal od strýčka v Bílichově a od té doby ji nedal z ruky.

Nyní je malému muzikantovi pouhých jedenáct roků, ale společně s dědou sklízí úspěchy i na velkých pódiích. Hned první rok uspěl na Dětské portě v Příbrami a dále vystupoval i před tři a půl tisícovým publikem na benefici v pražském kongresovém centru Děti dětem.

„Na papírovou harmoniku jsem se naučil ještě před nástupem do základní školy. Tehdy jsem uměl asi šest písniček. Potom jsem poprosil dědu, jestli by mě nezačal učit i složitější věci. Moje první opravdová harmonika byla značky Hohner. Úplně jako první jsem doprovázel sbor dětí na Ostrově ve Slaném, který jsem navštěvoval. Od té doby cvičím s dědou pravidelně, a to každé ráno ještě než začne škola,“ řekl malý harmonikář.

Podle jeho slov je harmonika v současné době jeho největším životním koníčkem stejně jako pro dědu a společně cestují pravidelně po vlastech českých, kde baví nadšené publikum.

„Doma není nikdo prorokem, tak nás paradoxně zvou ze všech nejčastěji milovníci české i světové klasiky z východních Čech či Moravy. Tam je doslova hlad po této muzice a publikum to umí náležitě ocenit. Podle hlasů v anketě Kladenského deníku je ale patrné, že nás mají stále rádi i posluchači u nás a z toho mám obrovskou radost,“ doplnil vyprávění Bohuslav Ježek senior.

Široký repertoár harmonikářské dvojice je lákadlem napříč generacemi, kde nechybí klasika ve společenském hávu, staré pražské melodie, kterou duo BoBo předvádí v dobových kostýmech pražských Pepíků. Podle gusta pořadatelů se dokáží hodit do gala i v country stylu či coby ostřílení mořští vlci v námořnických oblečcích.