Po vernisážích výstav se obyčejně umělci a lidé spříznění a soucítějící vydávají na pokec do hospůdky, aby zde řešili co je to umění, zda existuje, jak je to vlastně s tím a oním a se stoupajícím časem jsou všichni velice moudří a vše vyřeší.

V tom právě kouzlo těchto chytrých setkání spočívá: Setkávají se zde osobnosti, které váže láska ke kumštu. Právě takové situace rád fotografuje již řadu let Jiří Chadima a z nich je nyní v Malé galerii spořitelny utvořena výstava s názvem Z vernisáží a hospod. Ale jsou zde snímky zachycené nejen po vernisážích, ale i z jiných kulturních akcí, kde ator potkal zajímavé osobnosti vážící se ke kultuře. “Na rozdíl od seriozně se tvářících bulvárů vydávám bulvár se seriozním obsahem,“ podotýká s usměvem. Chadima.

Mimo jiné na výstavě najdeme fotografie Josefa Fouska, Vlastimila Harapese, Jiřiny a Jiřího Hankeových, Jitky Válově a dalších umělců a lidí ke kumštu se vážících. Díla vznikla v Česku, Klozku a Bratislavě. „Vytáhl jsem foták a zachycoval atmosféru přítomných. Snažím se fotit autory, kurátory, galeristy a zajímavé lidi. Nejvíce mě na nich upoutává výraz tváře v daný okamžik. Ale jsou i tváře, které bych si přál mít zaznamenány, ale přes veškerou snahu se mně to nepoařilo,“ říká k výstavě fotograf.

Tato expozice je vázána na lidi z Kladna, popřípadě lidi, kteří mají vztah k Malé galerii spořitelny a Jiřímu Hankemu. “S Jirkou a Jiřinkou se znám od června 1974. Zde v galerii vystavuji potřetí, předchozí výstavy se jmenovaly Bystřiny a Podobnosti.

Jiří Chadima žije v Chudeřicích u Hradce Králové. Fotografuje 35 let, v 70. letech byl zapojen do slavného Fotoklubu v Kralupech na Vltavou. je zapojen do fotografického sdružení Impuls, kde pracuje v poradním sboru.