Ředitel cirkusu Humberto Hynek Navrátil, který je pokračovatelem neméně slavného otce Bohumila Navrátila, nese dál rodovou pochodeň a jak sám potvrzuje, slavné jméno Humberto, je především závazek.

Jedná se o rodinný podnik, jehož doménou byly vždy především šelmy. Hynek Navrátil je ředitelem ve třetí generaci, přičemž jeho synové Hynek a Ludvík budou jednou jeho zdatnými nástupci. Už ředitelův dědeček Václav kočoval kdysi od města k městu jako zápasník s medvědem.

Po náročné době covidové, kdy se konala vystoupení jen velmi omezeně a, jak potvrzuje ředitel cirkusu, ze všeho nejvíce jim s bojem o přežití pomohli hlavně obyčejní lidé, kteří vytrvale podporovali hlavně zvířata, vystupuje letos Hynek Navrátil se svým synem Ludvíkem, přičemž druhý syn Hynek aktuálně pečuje v zimovišti o nedávno narozená lví koťata. Hynkova žena Zdeňka je nezbytným pomocníkem a pravou rukou ředitele a stará se především o chod podniku.

Slavní krotitelé a artisté předvádějí i v Kladně to nejlepší ze své celoživotní práce a v programu se Legendou vracejí k cirkusovým začátkům. Jedenáctka umělců má na starosti více než pět desítek zvířat. Nechybí sloni, medvědi, velbloudi, koně, zebry, psi a další zvířata.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

V Kladně startuje velkolepá show už ve čtvrtek 22. září a setrvá zde do 8. října. „Jde nám o to, aby byl program špičkový a zaujal publikum. Vystupují u nás umělci z celého světa a nechybějí Italové, Chilané a další národnosti. Zlatým hřebem více než dvouapůlhodinového programu je Kolo smrti, což je opravdu skvělé číslo a stojí zato ho vidět,“ říká ředitel cirkusu Humberto.

Do schránky přistálo Kladeňákům navíc několik tisíc letáčků, díky nimž získají příchozí 50 korun slevu na vstupné do cirkusu.