S končící divadelní sezónou se Středočeské divadlo Kladno rozloučilo opět s patřičnou noblesou. Letošní, již sedmý ročník, se nesl v nadlehčeném duchu světové finanční krize, které se, podle názoru divadla, musí čelit úsměvem, písní a dobrou náladou.

Závěrečnému galavečeru předcházela nominace, výběr hlavního tématu a rozdělení hereckého souboru do tří družstev.
Vylosovaným tématem se nakonec stalo trochu upravené pořekadlo „Kdo nekrade, má za tři, kdo krade, má za šest“. Už samotné názvy družstev potvrzují tematicky zvolenou parodii na finanční situaci. Rozlosovaná družstva s názvy Pod lavičkou, Za záchodem a Na popelnici si musela ještě rozdělit novinku letošních her.

Loni se totiž stalo, že dvě hry si byly velice podobné, a proto si každé družstvo muselo vylosovat také typ žánru a jeho provedení. Tak se diváci mohli těšit například na červenou knihovnu vyjádřenou tancem. Po vystoupení všech družstev hlasovali diváci o nejlepší výkon.

Jak se již stalo tradicí, program v budově divadla se střídal s produkcí v divadelní zahradě. Publikum se tak mohlo občerstvit, nadýchat se čerstvého vzduchu a poslechnout si například kapelu složenou ze členů hereckého souboru Beat či nebeat.Ve speciálním stánku si zájemci mohli koupit i fotografie všech herců na eskort s podpisem.

V antickém Řecku byly dionýsie velkým svátkem divadla, který byl spojen nejen s kulturními požitky, ale také s jídlem a pitím. Takové oslavy trvaly i několik dní. Malé kladenské dionýsie trvají jen pár hodin, ale jsou malým připomenutím divadelního světa, v němž je všechno možné.