Návštěvníci festivalu se mohou těšit celkem na patnáct představení. Jejich výkon bude hodnotit odborná porota v čele s uměleckým šéfem Danielem Přibylem. V rolích soudců se představí také režisér Petr Štindl a dramaturgyně Zuzana Vojtíšková.

A na koho se může publikum těšit? Dramatický kroužek ZŠ Vašatova Kladno, Divadelní soubor Kladina, Vrtule Slaný, V.A.D. Kladno, Divadélko U Zvonu, Taška Kladno, Divadlo LUNA Stochov, Korek, SoLiTEAter Praha, Antitheater, Relikty Hmyzu Praha, Šlíp a Špíny Kladno, Divadlo Na Vísce Hořovice.

„Celkem se přihlásilo šestadvacet souborů, ze kterých bylo vybráno třináct. Snažili jsme se zařadit co nejzajímavější tělesa z okolí Kladna," řekla Kladenskému deníku produkční Kristýna Břečková.

Druhý ročník festivalu má méně soutěžních kategorií než tomu bylo loni. Porota vybere nejlepšího herce a herečku a absolutního vítěze ze souborů.

„Také publikum určí představení, které se jim nejvíce líbilo a udělí mu tak diváckou cenu," doplnila Kristýna Břečková.

Ceny jsou stejně lákavé jako při prvním ročníku. Výherci dostanou pohár, divadelní dílna jim vyrobí scénu za deset tisíc korun a ušije kostýmy ve stejné hodnotě.

Vstupenky na festival si zájemci kupovali už v předprodeji. „Lísky si mohou zájemci pořídit na jednotlivá představení nebo mají k dispozici permanentku na čtyři inscenace. Cena konkrétních her není stejná. Některé jsou levnější. Zatím není žádné představení vyprodané," uzavřela Břečková.

Pátek
9.30 hodin Z pohádky do pohádky; Dramatický kroužek ZŠ Vašatova
10.45 hodin Poslední chlap; Dramatický kroužek ZŠ Vašatova
16 hodin Vsobě; Vrtule Slaný
21. 10 hodin Krvavý román; V.A.D. Kladno
Sobota
10 hodin Staré pověsti české; Divadélko U Zvonu Kladno
12 hodin Špalíček; Taška Kladno
14 hodin Ryba ve čtyřech; Divadlo LUNA Stochov
16.45 hodin Kytice; DS Korek
19 hodin Pochyby; SoLiTEAter Praha
22 hodin Anti zemně; Antitheater Kladno
Neděle
11 hodin Theatre Theatressimo; Divadélko U Zvonu Kladno
14 hodin Hamlet (chlapec, který zůstal naživu); Relikty Hmyzu Praha
15.30 hodin Příběh Geekův; Šlíp a Špíny
17.50 hodin Mé dceři řekni, že odjíždím; Divadlo Na Vísce Hořovice (do dvanácti let nevhodné!)