Tenhle pubertální věk to přesně vystihuje. Skupina musela skousnout nejeden odchod muzikanta. A jak už to bývá – jedni odcházejí a noví přicházejí. Je známo, že v uplynulých letech se vystřídalo ve skupině osm basáků, čtyři bubeníci a celkem devatenáct hráčů.

Patnáct let se nedá bez oslav jen tak přejít, proto se ve čtvrtek konalo vystoupení s pozvanými hosty. Do posledního místa zaplněná buštěhradská sokolovna a početný fanklub navodily náramnou atmosféru.

„Obdiv zasluhují Jiří Ortl a Štěpán Gráf z fanklubu, kteří s úžasnou partou lidí doprovázejí naší kapelu,“ shodli se členové Buštěhradské dráhy.
„Tohle je naše zatím nejlepší období. Jirkové Hladík a Kytka, Milan Záruba, Sláva Kostka, Petr Vrabec a dvorní zvukař Milan Knor je složení, ve kterém nám to šlape,“ přiznal zakládající člen Pavel Paustek Fürst.

Ohromný zážitek zanechala při narozeninovém koncertu osmičlenná vokální skupina Song Ladies. Překvapením bylo, že v několika písničkách doprovodila Buštěhradskou dráhu a tím dala skladbám nečekaný náboj.

„Country jsme nikdy nezpívaly. Je to pro nás naprosto nový zážitek. Vůbec tento žánr nezlehčujeme. My zpíváme vícehlasně písně lidové, duchovní, jazzové a spirituály z různých částí světa,“ uvedla sbormistryně Slávka Pašková.

Song Ladies založily maminky, které k ní se svými dětmi chodily do kurzu fléten. „Kromě hraní jsme se pustily i do vícehlasého zpěvu. Postupně se k nám přidaly další hudbou nadšené dámy. V Kladně nás můžete pravidelně slyšet ve vinárně Ateliér a v sále hotelu Kladno,“ dodala Slávka.

Dalšího hosta, kladenskou skupinu Gladly S.W., není třeba sáhodlouze představovat. Loňský vítěz talentu Country rádia vyplnil následující další blok večera. Gladly nezklamali. Většina kapel jim může jen tiše závidět repertoár výhradně z vlastních skladeb. Milan Procházka s texty Josefa Marečka vytahují z šuplíku jeden trumf za druhým.

Slovem doprovázel celý večer svým typickým projevem kytarista Honza Paulík. Recitátor Václav Fikrle za doprovodu kytary přednesl jednu z básní Josefa Fouska.

A jaké jsou další plány Buštěhradské dráhy do dalších let? Konečně dokončit tolik očekávané cédečko, připravují vánoční vystoupení, svými koncerty plnit hospůdky a sály a bavit příznivce, kteří v hudbě poslouchají žánr country. Autor: Břetislav Kostka